۰

سه رکن اساسی انقلاب در سخنان آیت‌الله علوی‌گرگانی

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: انقلاب اسلامی دارای سه رکن بسیار مهم اسلام، مردم و ولایت است که وجود هر یک از این عوامل باعث تقویت نظام و انقلاب شده است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله علوی گرگانی امروز در دیدار اساتید ، طلاب و فضلای مدرسه علمیه معصومیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: 12 بهمن از روزهای تاریخی و حساس انقلاب و نظام به شمار می‌رود و باید این روز را که جوانان زیادی برای پیروزی انقلاب به شهادت رسیدند گرامی داشت و در حفظ و حراست این انقلاب تلاش کرد.

وی با بیان اینکه برای به ثمر نشستن این انقلاب بهای سنگینی داده شده است، بیان کرد: انقلاب ایران برخلاف انقلاب های دیگر است؛ زیرا این انقلاب اسلامی دارای سه رکن بسیار مهم اسلام، مردم و ولایت است که وجود هر یک از این عوامل باعث تقویت نظام و انقلاب شده است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه با اشاره به این که انقلاب برخی کشور کودتایی است، خاطرنشان کرد: انقلاب امام الهام و ریشه تاریخی دارد؛ چرا که در سال 42 همه اقشار مختلف مردم در مسیر انقلاب بوده اند.

علوی‌گرگانی گفت: انقلاب نباید پژمرده شود. باید همه مسئولین هوشیار و با بصیرت باشند تا عناصر خارجی در این انقلاب نفوذ نکنند و انحراف آن را فراهم بیاوردند.

وی اظهار کرد: عالمان و فقیهان دین و نهاد روحانیت برای به ثمر نشستن انقلاب ذره‌ای کوتاهی نکرده و تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست از این انقلاب به وجود آورده است بنابراین باید مواظب توطئه های دشمنان به این نهاد مقدس باشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.