سه رکن اساسی انقلاب در سخنان آیت‌الله علوی‌گرگانی

آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: انقلاب اسلامی دارای سه رکن بسیار مهم اسلام، مردم و ولایت است که وجود هر یک از این عوامل باعث تقویت نظام و انقلاب شده است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله علوی گرگانی امروز در دیدار اساتید ، طلاب و فضلای مدرسه علمیه معصومیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: 12 بهمن از روزهای تاریخی و حساس انقلاب و نظام به شمار می‌رود و باید این روز را که جوانان زیادی برای پیروزی انقلاب به شهادت رسیدند گرامی داشت و در حفظ و حراست این انقلاب تلاش کرد.

وی با بیان اینکه برای به ثمر نشستن این انقلاب بهای سنگینی داده شده است، بیان کرد: انقلاب ایران برخلاف انقلاب های دیگر است؛ زیرا این انقلاب اسلامی دارای سه رکن بسیار مهم اسلام، مردم و ولایت است که وجود هر یک از این عوامل باعث تقویت نظام و انقلاب شده است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه با اشاره به این که انقلاب برخی کشور کودتایی است، خاطرنشان کرد: انقلاب امام الهام و ریشه تاریخی دارد؛ چرا که در سال 42 همه اقشار مختلف مردم در مسیر انقلاب بوده اند.

علوی‌گرگانی گفت: انقلاب نباید پژمرده شود. باید همه مسئولین هوشیار و با بصیرت باشند تا عناصر خارجی در این انقلاب نفوذ نکنند و انحراف آن را فراهم بیاوردند.

وی اظهار کرد: عالمان و فقیهان دین و نهاد روحانیت برای به ثمر نشستن انقلاب ذره‌ای کوتاهی نکرده و تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست از این انقلاب به وجود آورده است بنابراین باید مواظب توطئه های دشمنان به این نهاد مقدس باشیم.

انتهای پیام

کد N705245