حجت‌الاسلام سعیدی:

باید در مذاکرات هسته‌ای به استراتژی رهبری توجه داشته باشیم

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه با اعتماد به دشمن نمی‌شود مشکلات را حل کرد، گفت: ما به مذاکره حرفی نداریم اما باید به استراتژی رهبری توجه داشته باشیم و به آن عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت دهه فجر که پیش از ظهر امروز در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد با اشاره به اینکه انقلاب‌های توحیدی در تاریخ درس‌ها و عبرت‌های بسیاری را تجربه کرده‌اند اظهار کرد: قرآن کریم به سه انقلاب مختلف در تاریخ اشاره کرده است.

وی اضافه کرد: سه انقلاب الهی قبل از انقلاب اسلامی درس‌های بسیاری را برای انقلاب اسلامی تشریح کرده است و ما باید از اشتباهات امت‌های گذشته پرهیز کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه، رهبری الهی و نقش آن در حاکمیت دینی را نخستین درسی دانست که از انقلاب‌های پیشین می‌توان فرا گرفت و تصریح کرد: گزینش بهترین انسان و مدیرترین فرد برای ساماندهی امور مردم از حضرت آدم تا امروز ادامه پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام سعیدی رهبری الهی را شناسنامه حکومت دینی دانست و مطرح کرد: رهبران الهی در پنج امر با یکدیگر اشتراک دارند و فرقی میان آن‌ها نیست و یکی از این موارد حجیت آن‌هاست و ائمه اطهار(ع) و ولی فقیه در این موارد با یکدیگر تفاوتی ندارند.

وی رسالت و اختیارها را از موارد مذکور برشمرد و گفت: شأن ولی فقیه با ائمه اطهار(ع) یکی نیست اما همانطور که تبعیت از امام معصوم واجب است تبعیت از ولی فقیه نیز واجب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: معرفی ائمه را پیامبر بر عهده داشتند اما امروزه معرفی رهبر انقلاب اسلامی را مجلس خبرگان رهبری بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام سعیدی ابلاغ رسالت و ارائه نسخه به مردم را یکی از وظایف رهبران الهی خواند و عنوان کرد:‌ رهبران الهی باید در مرحله دوم به دنبال دولت‌سازی و ساختار سازی رسالت خود باشند زیرا بدون دولت‌سازی نمی‌شود کاری را پیش برد و این موضوع به خوبی در زندگی پیامبران الهی دیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر ملت الهی را تشکیل دادند مطرح کرد: پیامبر با کمک ملت، نظام اسلامی را جایگزین نظام استکبار کرد و مقابل ظالم ایستاد.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: پاسداری از دین، شریعت و حکومت اسلامی از جمله رسالت رهبران الهی است و فلسفه جنگ صفین و جمل در دروان حکومت حضرت علی (ع) به همین منظور بوده است. نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه حرکت‌های امام قبل از انقلاب نرم‌افزاری بوده است بیان کرد: ایشان بعد از انقلاب در برابر منافقان ایستاد و امام (ره) در برابر بنی‌صدر، بازرگان و منتظری به دنبال پاسداری از حکومت دینی بودند.

حجت‌الاسلام سعیدی نقش مردم در انقلاب‌های توحیدی را نقش اساسی و زیربنایی دانست و گفت: نخستین اقدام رهبران الهی فردسازی است زیرا افرادی که به اسلام اعتقاد دارند نقش مردم را در نظر می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه حاکم دینی را خداوند قرار می‌دهد، افزود: اداره حکومت دینی نیازمند ذات حق و همراهی مردم است که این موضوع به خوبی در جریان تنباکو قابل مشاهده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد:‌ مردم در ایجاد و بقا انقلاب نقش دارند و امروزه حاکم که امام زمان(عج) است وجود دارد اما حاکمیت هنوز شکل نگرفته است زیرا مردم بسترهای مناسب را برای ظهور ایجاد نکرده‌اند.

حجت‌الاسلام سعیدی با بیان اینکه اگر ملتی شعارهای انقلاب را فراموش کند دچار گمراهی خواهد شد تاکید کرد: تخلف از فرمان الهی عذاب دارد و فرقی میان امت‌های مختلف نیست و هر فردی که از خطوط قرمز عبور کند عذاب خواهد شد.

وی عذاب را دارای ابعاد مختلفی دانست و افزود: در طول تاریخ افرادی که به دنبال فساد بودند، گاهی عذاب‌های فردی و گاهی عذاب‌های جمعی را به وجود آوردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: میزان ارزش هر فرد و گروهی به وابستگی به ولایت فقیه بستگی دارد.

حجت‌الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه امروز در شرایط خاصی قرار داریم گفت: با اعتماد به دشمن نمی‌شود مشکلات را حل کرد و مقام معظم رهبری استحکام درونی نظام و اقتصاد مقاومتی به عنوان استراتژی و نگاه به بیرون به عنوان تکنیک را راهکار برطرف‌سازی مشکلات می‌دانند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم که آمریکا از شرایط امروز ما سوء استفاده کند، مطرح کرد: شرایط امروزی ما با شعب ابیطالب قابل مقایسه نیست زیرا دشمن در آن دوران با استقامت مومنان عقب نشینی کرد و امروز اگر ملتی بخواند پیروز شود باید مقاومت خود را از کشورهای دیگر بیشتر کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان تصریح کرد: با مذاکره حرفی نداریم اما می‌دانیم طبق گفته قرآن دشمن تا اسلام را از بین نبرد از اقدامات خود دست نخواهد کشید به همین علت باید به استراتژی رهبری توجه داشته باشیم و به آن عمل کنیم.