نماینده زابل: احیای تالاب‌ها در سفرها و همایش‌ها خلاصه نمی‌شود

تالاب,تالاب هامون

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک آغاز دهه فجر و 19 بهمن به عنوان روز ملی سیستان از حضور نایب رییس مجلس و محمدحسن ابوترابی در استان سیستان و بلوچستان سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حلیمه عالی در تذکر شفاهی خود از وزیر راه خواست نسبت به کنسل شدن پروازهای تهران به زابل به بهانه‌های مختلف جلوگیری شود.

وی همچنین خواستار راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری سیستان شد و تاکید کرد که یکی از راه‌های ماندگاری مردم در منطقه تاسیس منطقه آزاد تجاری است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی به وزیر جهاد کشاورزی نیز تذکر داد که چرا نهاده‌ها در وقت معین در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد و نسبت به پرداخت بیمه کشاورزان کوتاهی می‌شود؟

عالی در ادامه به رییس سازمان حفاظت از محیط زیست نیز متذکر شد که در احیای تالاب‌ها بخصوص تالاب هامون در سفرها و همایش‌ها خلاصه نمی‌شود و این پرسش را مطرح کرد که چه کار عملی انجام شده و آیا حتی یک هکتار از تالاب هامون احیا شده است یا خیر؟

وی در ادامه از تبدیل شدن آموزش و پرورش به محلی برای تسویه حساب‌های سیاسی و شخصی و تبدیل شدن آن به باشگاه سیاسی انتقاد کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی این پرسش را نیز مطرح کرد که چرا عزم ملی برای بازگشایی شهرک‌های صنعتی وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N704603