کارشناسی دولت فرانسه: کسانی که نان باگت نمی خورند، ممکن است تروریست باشند!

ایسنا نوشت:

دولت فرانسه با انتشار فهرستی 9 بندی برای شناسایی تروریست‌های بالقوه به مردم توصیه کرد، افرادی که از خوردن نان‌های باگت دست می‌کشند، ممکن است مظنونان تروریستی باشند!

به نوشته روزنامه تلگراف، مقامات دولت فرانسه به عنوان بخشی از کمپین جدید مقابله با تروریسم فهرست راهنمایی را از علائم گویایی که نشان می‌دهد ممکن است فردی افراط گرا و تروریست شده باشد، منتشر کردند.

این فهرست راهنما توصیه می‌کند، کسانی که به طور چشمگیر عادت‌های غذایی خود را تغییر می‌دهند به طور مثال نان‌های تخت یا کرواسان را جایگزین نان ملی فرانسه که همان باگت است می‌کنند باید به شدت تحت نظر قرار گیرند.

این فهرست با تصویری از یک باگت که روی آن یک ضربدر آبی بزرگ قرار دارد، منتشر شده است.

از دیگر نکات این فهرست خاموش کردن موزیک برای تمرکز بر "ماموریت" یا روی برگرداندن از صفحه تلویزیون و سینما در مواقعی که "تصاویر غیراخلاقی و برهنه" پخش می‌شود، است.

مقامات فرانسه گفتند، افراط گرایان احتمالا از تمامی ورزش‌ها دست می‌کشند تا از مکان‌هایی که زنان و مردان مختلط هستند، دوری کنند. افرادی که اعضای خانواده خود را محدود کرده یا آن‌ها را مجبور به ترک مدرسه یا دانشگاه می‌کنند نیز احتمالا برنامه‌ای در سر دارند.

این توصیه‌ها در وب سایت دولت فرانسه منتشر شده که شامل فیلم آنلاینی است که به افراط گرایان داخلی هشدار می‌دهد: اگر در خاورمیانه جنگ به راه اندازند، جهنم را بر روی زمین به چشم خواهند دید و در تنهایی خواهند مرد.

این فیلم کوتاه اجساد و کودکان رنج کشیده را در بخش‌های تحت کنترل تروریست‌های داعش در عراق و سوریه نشان می‌دهد و آن را با وعده‌های ماموران سربازگیری برای داعش مقایسه می‌کند که آن‌ها را برای مبارزه با "دشمن واقعی" و زندگی در مناطق جنگی خاورمیانه وسوسه می‌کنند.

در این فیلم آمده است: آن‌ها به شما می‌گویند: به ما بپیوندید و با یکی از قهرمان‌های ما تشکیل خانواده دهید. اما واقعیت این است که شما فرزندتان را در وسط جنگ و ترور به دنیا می‌آورید.

این فیلم و فهرست هشدارها، بخشی از برنامه سه ساله 425 میلیون یورویی (320 میلیون پوندی) برای مبارزه با تروریسم است که پس از کشته شدن 17 تن در حملات تروریستی پاریس در ژانویه سال جاری میلادی تصویب شد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه هفته گذشته گفت: تا سال 2018 میلادی 2680 شغل جدید برای مبارزه با تروریسم ایجاد خواهد شد که حدود نیمی از آن در بخش اطلاعات خواهد بود.

فرانسه همچنین در حال تهیه پیش نویس قانون جدیدی است که فیس بوک، توییتر و دیگر سایت‌ها را از انتشار و در بر گرفتن پیام‌های گروه‌های افراط گرا ممنوع می‌سازد.

 


23231

 

کد N704548