آیت‌الله موسوی بجنوردی:

امام(ره) نشان داد که تشیع به هیچ قیمت مقابل ظلم سازش نمی‌کند

سیاست داخلی

امام(ره) تجدید حیاتی به اسلام و به مذهب تشیع به عنوان یک مذهب انقلابی و مذهبی که به هیچ قیمت حاضر نیست مقابل ظلم سازش کند، بخشید و با این رویکرد یک تحول فرهنگی در حوزه‌های علمیه واقع شد.

این عضو بیت امام خمینی تاكید كرد: امام (ره) نشان داد که تشیع به هیچ قیمت مقابل ظلم سازش نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی در مراسم گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن که امروز در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد برگزار شد، گفت: شاه ایران را مستعمره‌ آمریکا کرده بود و امام(ره) با سخنرانی‌شان در مسجد اعظم قم این موضوع را محکوم و شاه را به ملت خائن معرفی کردند كه دیدیم امام را به ترکیه و پس از آن به نجف تبعید كردند.

وی ادامه داد: امام(ره) در نجف موضوع ولایت فقیه را مد نظر قرار داد و آن کسی که در حکومت اسلامی حکومت می‌کند قانون است.

این عضو بیت امام با اشاره به جایگاه قانون اظهار داشت: قانون حاکم است و افراد همه مطیع قانون هستند و حتی شخص رسول‌الله(ص) نیز مجری قانون است و قانون‌گذار خداست و سیستم حکومت در حکومت اسلامی حکومت قانون بر مردم است و بهترین و مهمترین حکومت سیستم حکومت اسلامی است که بر مردم هیچ کس حاکم نیست و فقط قانون حاکم است.

موسوی بجنوردی با یادآوری اینكه کتاب ولایت فقیه امام به زبان عربی در عراق ترجمه شد و این کتاب اثر بسیار بزرگی بر نسل جوان عراق دارد، تصریح كرد: امام(ره) تجدید حیاتی به اسلام و به مذهب تشیع به عنوان یک مذهب انقلابی و مذهبی که به هیچ قیمت حاضر نیست مقابل ظلم سازش کند، بخشید و با این رویکرد یک تحول فرهنگی در حوزه‌های علمیه واقع شد.

وی اضافه كرد: جای تأسف داشت که روحیه انقلابی در حوزه‌ی علمیه نجف وجود نداشت ولی بعد از ورود امام(ره) تحولی در حوزه‌های علمیه آغاز شد.

عضو مجمع نیروهای خط امام تاكید كرد:‌ معنای درست حکومت اسلامی که طی آن قانون حکومت می‌کند و فرد حکومت نمی‌کند به جوانان عراق سرایت کرد و این روند باعث تزلزل ارکان حکومت بعث شد و به سقوط حزب بعث منجر شد.

کد N704504