خاطرات رهبر سابق جهادی افغانستان از امام (ره): نفوذ سخن حیرت آوری داشتند

امام خمینی ره ,دهه فجر

ایرنا نوشت:

رهبر سابق جهادی افغانستان خاطرات خود را از لحظات دیدار با امام خمینی فراموش ناشدنی خواند و نفوذ سخنان وی را حیرت آور دانست.

'سید هادی هادی' که اکنون رییس موسسه فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم افغانستان است روز یکشنبه در کابل خاطرات خود از ورود امام خمینی به قم و حضور در درس های اخلاق رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را بیان کرد.او گفت: روزی که امام خمینی وارد قم شد من از نیروهای انتظامات بودم و در آن زمان در قم مشغول آموختن علوم دینی بودم و پس از آن بارها افتخار آن را داشتم که در مدرسه و کتابخانه فیضیه از درسهای اخلاق حضرت امام خمینی فیض ببرم. هادی گفت: آنچه را که از حضور در محضر امام بیاد دارم، ساده زیستی، صلابت و نفوذ کلام حیرت کننده وی در افراد بود.

رییس موسسه فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم گفت: یکه از زبان امام خارج می شد ساده و در عین حال طوری در ذهن ما حک می شد که هرگز فراموش شدنی نیست و پس از گذشت سالها فکر می کنم کلمات و درس های امام را تازه شنیده ام.او گفت: امام شریک دردهای تمام ملت های مستضعف جهان بود و بطور یقین تاکنون نفوذ آزادی خواهی وی در جهان ادامه دارد و انقلاب های عدالت خواهی که در هرجای جهان آغاز شود نقش امام را در آن برجسته می بینیم.

او سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به جمهوری اسلامی ایران را به تمام مسلمانان جهان بویژه مردم مسلمان ایران تبریک گفت و گفت: برای اولین بار بعد از یک هزار سال افتخار بزرگی نصیب مسلمانان شد که یک شخصیت فقیه و رهبر واقعی مردم پس از سالها تبعید در ترکیه، عراق، کویت و پاریس در چنین روزی به ایران برگشت.

به گفته این رهبر سابق جهادی افغانستان، انقلاب اسلامی ایران در جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و منحصر به جغرافیای ایران نیست بلکه در سراسر جهان صدای بیداری و هدایتگری است.او گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان نام فرزندان خود را روح الله گذاشتند. هادی این روز را آغاز گر بیداری و الهام بخش جهانیان برای رهایی از زیر بار ستم و استبداد خواند که در سراسر جهان جشن گرفته و از آن تجلیل می کنند.

این رهبر سابق جهادی افغان گفت: اهانتی که در این روزها در فرانسه به پیامبر اسلام در مجله فکاهی شارلی ابدو می شود بیانگر آن است که حضور امام خمینی در فرانسه اگر چه برای مدت کوتاه، تاثیر گذار بود و سبب افزایش علاقه به اسلام و گسترش ان در این کشور شد و به همین خاطر برخی از فرانسوی ها از گسترش و نفوذ اسلام در آن کشور دچار هراس شده و به اشتباه توهین و اسلام هراسی را دامن می زنند.

این رهبر مجاهدین از تاثیر های بارز امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران در بیداری و شکل گیری انتفاضه مردم فلسطین، حزب الله لبنان و انقلاب مردم افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوروی یاد کرد و آن را تحت تاثیر وجود روحانی امام خمینی و نفس پر برکت وی دانست.

 


23231

 

کد N704240