اردوغان: طرفداران گولن همکار موساد هستند

اردوغان,ترکیه

رئیس جمهوری ترکیه با متهم کردن مخالفان خود به همکاری با بیگانگان گفت: حامیان گولن در این کشور به نیروهای سرویس اطلاعات اسرائیل ملحق شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست "انجمن صنعت گران و تجار" در استانبول گفت: مردمی که از این "ساختار موازی" حمایت می‌کنند باید بدانند که این ساختار با چه کسی یا نهادی همکاری می‌کند. اگر نمی‌توانند ببینند که این ساختار موازی با موساد همکاری می‌کنند، شرم بر آن‌ها باد.

اردوغان حامیان فتح الله گولن، روحانی در تبعید ترکیه‌ای مستقر در آمریکا را به شنود غیرقانونی و تلاش برای کودتا متهم می‌کند که از زمان افشای تحقیقات گسترده درباره فساد مالی مقامات ارشد آنکارا در دسامبر سال 2013 میلادی آغاز شده است.

اردوغان گفت: طرفداران گولن اجازه نمی‌دهند دیگر سازمان‌ها و انجمن‌های مذهبی فعالیت کنند.

به دنبال رویداد 31 مه سال 2010 میلادی که در آن کماندوهای اسرائیلی به کشتی مرمره آبی که عازم غزه بود حمله کرده و 9 تبعه ترکیه‌ای و یک تبعه آمریکایی - ترکیه‌ای را کشته و چندین تن دیگر از فعالان حامی فلسطین را زخمی کردند، روابط میان آنکارا و تل‌آویو خدشه‌دار شده است.

اردوغان گفت: طرفداران گولن شهروند واقعی ترکیه یا مردم محلی نیستند. افرادی که همچنان علی رغم تمامی حقایق با آنها همراهی می‌کنند به زودی با رسوایی و سرافکندگی بزرگی مواجه خواهند شد. طرفداران گولن به ما لطمه زده‌اند و ما نمی‌خواهیم دیگران نیز از جانب آن‌ها لطمه ببینند. روی سخن من با افرادی است که فکر می‌کنند در احزاب سیاسی، سازمان‌های غیر دولتی و انجمن‌های نزدیک به ما پنهان شده‌اند. آن‌ها هیچ بهانه‌ای برای ماندن زیر این چتر علیرغم تمام رسوایی‌ها ندارند.

انتهای پیام

کد N704091