کمک 37 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به پناهندگان سوری در لبنان

اتحادیه اروپا اعلام کرد برای سال 2015 مبلغ 37 میلیون یورو را برای تامین نیازهای پناهندگان سوری در لبنان اختصاص داده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرد برای سال 2015 مبلغ 37 میلیون یورو را برای تامین نیازهای پناهندگان سوری در لبنان اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور انسانی در کنفرانسی مطبوعاتی که پس از دیدار با تمام سلام، نخست وزیر لبنان تشکیل شد، گفت: این بودجه به لبنان کمک خواهد کرد.

وی افزود: مبلغی که به لبنان اختصاص یافته بخشی از کمک‌های انسانی جدید به مبلغ 136 میلیون یورویی است که اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامدهای بحران سوریه در داخل این کشور و کشورهای همسایه آن اختصاص داده است.

پیش از این دولت لبنان اعلام کرده بود: پذیرش پناهندگان سوری جدید از ابتدای ژانویه فعلی را متوقف خواهد کرد مگر در شرایط انسانی ویژه زیرا این پناهندگان بیش از یک چهارم ساکنان لبنان را تشکیل می‌دهند.

تمام سلام، نخست وزیر لبنان نیز در سخنرانی که اواخر سپتامبر گذشته در انجمن عمومی سازمان ملل داشت از جامعه بین‌الملل خواست، در اسکان پناهندگان سوریه این کشور کمک کنند. وی مشکل 5/ 1 میلیون پناهنده سوری در خاک این کشور را فاجعه‌ای ملی توصیف کرد که فشار شدیدی به اقتصاد لبنان وارد کرده و طبق محاسبات بانک جهانی نزدیک به 5 / 7 میلیارد دلار هزینه بردوش دولت لبنان گذاشته است.

انتهای پیام

کد N704069