شورای امنیت انفجارهای اخیر در سیناء مصر را محکوم کرد

شوراي امنيت,مصر

شورای امنیت سازمان ملل انفجارهای اخیر در شمال منطقه سیناء را که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها سرباز و شهروند مصری شد، محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، اعضای شورای امنیت در بیانیه‌ای با اعلام همدردی با خانواده قربانیان انفجارهای شمال سینا و دولت مصر تاکید کردند که تروریسم به هر شکلی، تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌الملل است و هر اقدام تروریستی صرف نظر از انگیزه، زمان، مکان و عاملان آن، جرم محسوب می‌شود و غیرقابل توجیه است.

اعضای شورای امنیت در این بیانیه تاکید کردند که براساس مسئولیت‌های شورا و در چارچوب منشور سازمان ملل با انواع مختلف تروریسم مبارزه خواهند کرد.

همچنین در این بیانیه بر لزوم محاکمه عاملان این اقدام تروریستی و حامیان مالی آنها و تمامی کسانی که از این گونه اقدامات حمایت می‌کنند، تاکید شد و تمام کشورهای عضو این شورا دعوت شدند براساس قوانین بین‌المللی و تصمیمات شورا با دولت مصر همکاری کنند.

از سوی دیگر منابع نظامی در مصر از زخمی شدن شش نیروی ارتش و پلیس این کشور در رفح خبر دادند و اعلام کردند که ارتش موفق شد خودروی یک عامل انتحاری را در نزدیکی یک ایست بازرسی در منطقه الجوره شهر شیخ زوید منفجر کند.

انتهای پیام

کد N703859