اجمالی/ لاریجانی در صحن مجلس:

اوباما به‌دلیل ضعف تصمیم عاقلانه نمی‌گیرد/ آمریکا درپی شکست مذاکره است

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: اوباما باید با روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد ، وی هزینه ضعف خود در حل مشکلات داخلی را نمی‌تواند به طرف ایران منتقل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، در خصوص استقرار مردم سالاری دینی توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی مطالبی را بیان کرد.

وی در بخشی از سخنرانی‌اش با اشاره به اظهارات اخیر اوباما مبنی بر اینکه ما به ایران فشار می آوریم تا ایران نظر ما را در بحث هسته ای قبول کند، گفت: نمایندگان محترم توجه نمایید عبارت ایشان چیست، فشار می آوریم تا ایران نظر آمریکا را در بحث هسته ای بپذیرد، حالا مقصود آنها از مذاکره با ایران روشن‌تر شد.

لاریجانی افزود: آنها می گویند باید تسلیم خواست ما شوید، در کجای دنیا به این رفتار می گویند مذاکره؟ البته روشن است آقای اوباما به دلیل ضعف و گرفتاری داخلی نمی تواند در مقابل انعطاف‌های معقول دولت و ملت ایران تصمیم عاقلانه بگیرد و می خواهد ایران یا تسلیم خواسته‌های نامربوط آنها شود و یا مذاکرات با شکست مواجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای اوباما باید با روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد. اوباما هزینه ضعف خود در حل مشکلات داخلی را نمی تواند به طرف ایران منتقل کند.

به گزارش مهر، پس از بیان این اظهارات لاریجانی، نمایندگان مجلس با شعار «مرگ بر آمریکا» موضع ریاست مجلس در خصوص مذاکرات هسته ای را تایید کردند.

لاریجانی در بخش دیگری از این سخنرانی شهادت مردم پاکستان، کرکوک، بغداد و سامرا به دست مزدوران تروریست را به ملت، پارلمان و دولت کشورهای پاکستان و عراق تسلیت گفت  و اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی این جنایات را محکوم می نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملیات شجاعانه و هوشمندانه حزب الله لبنان در شبعا که در پاسخ به اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در سوریه بود، غرور آفرین و حاوی پیام روشن بود. امیدواریم صهیونیست‌ها از درک این پیام عاجز نباشند و بفهمند خاورمیانه جولانگاه اتحاد تروریزم و صهیونیزم نیست و شیران مجاهد بساط پوشالی آنها را با قدرت جمع می کنند.

ادامه دارد...