سیسی: جنگ علیه تروریسم سخت و طولانی است

مصر

رئیس‌جمهور مصر در نشستی شورای عالی نیروهای مسلح دستور تشکیل شورای فرماندهی نظامی یکپارچه برای مبارزه با تروریسم در منطقه شرق کانال سوئز را صادر کرده و تاکید کرد: مبارزه با تروریسم سخت و طولانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، "عبدالفتاح سیسی"، رئیس جمهوری مصر در نشست شورای عالی نیروهای مسلح این کشور تاکید کرد: مصر در مبارزه با تروریسم پیروز خواهد شد و ما با گروه‌های مسلح و تمامی کسانی که از آنها دفاع می‌کنند، مبارزه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جنگ علیه تروریسم سخت و طولانی است، گفت: پلیس و ارتش مصر آماده دفاع از این کشور و همچنین منطقه هستند. ما همواره با تروریسم مقابله کرده و منطقه سیناء را به دست هیچ کسی نمی دهیم.

وی همچنین از تمامی احزاب سیاسی خواست تا امروز (یکشنبه) در نشستی برای گفت‌وگو در خصوص چگونگی مقابله با تروریسم در مصر شرکت کنند. سیسی همچنین دستور تشکیل فرماندهی نظامی یکپارچه در منطقه شرق کانال سوئز برای مبارزه با تروریسم در سیناء صادر کرد.

در حمله اخیر افراد مسلح به مراکز نیروهای ارتش و پلیس مصر در شهر العریش واقع در شمال سیناء حدود 45 نظامی کشته و 80 تن دیگر زخمی شد.

انتهای پیام

کد N703761