۰
عبدالله ناصری :

باید متناسب با ادبیات نهادینه شده درجهان امروز گفت و گو کرد

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دولت

یک عضو شورای مرکزی بنیاد باران گفت: دنیا ، اروپا و غرب این درک را پیدا کرده‌اند که امروز یک سیاستمدار و یک دیپلمات کارکشته در راس دستگاه دیپلماسی خارجی ما قرار دارد و همه آنچه که مربوط به حقوق ملت در حوزه‌های مختلف است می‌تواند در یک گفت و گوی متعامل و نهایتا حل شود.

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی عملکرد دولت در جهت احقاق حقوق ملت ایران گفت: در عرصه‌ی سیاست خارجی هر وقت کشورها به گونه‌ای اعتماد یکدیگر را در گفت و گوی با هم جلب کنند و نشان دهند که بنای همزیستی و تعامل در ساحت جهانی دارند طبیعتا در همه‌ی عرصه‌ها می‌توانند مشکلات فی مابین خود را چه در حوزه‌ی امنیتی و چه در حوزه‌های سیاسی و کنسولی و حقوقی و همچنین فرهنگی و میراث حل کنند.

وی افزود: دنیای امروز بعد از 8 سال تجربه دوران سیاسی و بین‌المللی آقای احمدی‌نژاد معتقد است جمهوری اسلامی ایران تا حدود زیادی به ادبیات سیاسی دوره اصلاحات برگشته است‌ و بر این مبنا دولت جمهوری اسلامی در همه‌ی شقوق می‌تواند به گفت و گو بنشیند و مهم این است که اعتماد فی مابین جلب شود.

ناصری گفت:‌در دولت گذشته درک دنیای خارج و بین‌الملل و ادبیات دیپلماسی این بود که آقای احمدی‌نژاد تا حدود زیادی سر ستیز با دنیا را دارد. و به معنای دیگر چارچوب‌های نهادینه شده در ادبیات گفتمان جهانی را مورد توجه قرار نمی‌دهد.لذا بسیاری از مسائل لاینحل ماند و خیلی از مشکلات پدید آمد و به طور کلی سطح روابط ما با بخش اعظم جهان به حداقل خود رسید.

این عضو شورای مرکزی بنیاد باران خاطر نشان کرد: دنیا و اروپا و غرب این درک را پیدا کرده‌اند که امروز یک سیاستمدار و یک دیپلمات کارکشته در راس دستگاه دیپلماسی خارجی ما قرار دارند. و همه آنچه که مربوط به حقوق ملت در حوزه‌های مختلف است می‌تواند در یک گفت و گوی متعامل و نهایتا حل شود.

وی همچنین درباره‌ی چگونگی تداوم مسیر در پیش گرفته شده از سوی دولت گفت: امروز ما با یک دنیای جهانی شده و یا دنیای شبکه‌ای شده و عصر جهانی شده مواجهیم که اصول مربوط به خودش را دارد و نمی‌شود مثل سه دهه گذشته نگاه و رفتار کرد .امروز باید با ادبیات روز و شرایطی که هم اکنون وجود دارد و دنیای بین‌الملل آن را تعریف می‌کند، رفتار کرد.

ناصری افزود: ما امروز درون خانه‌ی بزرگی به نام جهان زندگی می‌کنیم و درعین حال که اصول و مبانی فرهنگی خود را داریم، اما ملزم هستیم مقررات بین‌المللی را رعایت کنیم. در این راستا مهمترین اصلی که باید در دستور کار دولت و حاکمیت ایران قرار بگیرد این است که متناسب با ادبیات نهادینه شده در جهان امروز باید گفت و گو کرد و این قدم اول و مهمترین گامی است که باید پذیرفته شود و البته باور من این است که آقای روحانی در این حوزه با درک چنین واقعیتی رفتار می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.