۰
بهبودی:

نشست هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی برگزار می شود

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

تبریز- معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نشست هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود بهبودی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار داشت: سند تدبیر توسعه استان در ۱۱ بهمن سال گذشته استارت خورده بود که پس از یک سال تلاش کارشناسان، صاحب‌نظران و مجموعه معاونت برنامه‌ریزی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، امروز با تصویب آخرین سند شهرستانی تکمیل شد.

وی ادامه داد: این نشست هم‌اندیشی در ۲۰ بهمن ماه برگزار می شود که متن این سند هم‌اکنون در سایت ساترا (معاونت برنامه‌ریزی استانداری) برای نظرسنجی از صاحب‌نظران و عموم مردم قابل دسترسی است.

بهبودی افزود: در این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص سند تدبیر توسعه منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا، این دو سند به تصویب اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسید.

وی با اشاره به هسته‌های کلیدی این دو سند گفت: سند تدبیر توسعه منطقه آزاد ارس، توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، ارتباطات تجاری و بین‌المللی، ایجاد کانون منطقه ویژه علم و فناوری، صنعت با رویکرد توسعه خوشه‌های صنعتی، گردشگری و کشاورزی مدرن را شامل می شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص سند تدبیر توسعه شهرستان جلفا نیز گفت: توسعه گردشگری، کشاورزی با رویکرد باغی و آبزی‌پروری، زیرساخت‌های حمل و نقل و بازرگانی و صنعت و معدن از جمله محورهای این سند است.

همچنین در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی استان همچنین با طرح گردشگری بندر رحمانلو عجب‌شیر به وسعت ۶۰ هکتار موافقت شد

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.