بهبودی:

نشست هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی برگزار می شود

سیاسی

تبریز- معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نشست هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود بهبودی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار داشت: سند تدبیر توسعه استان در ۱۱ بهمن سال گذشته استارت خورده بود که پس از یک سال تلاش کارشناسان، صاحب‌نظران و مجموعه معاونت برنامه‌ریزی استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، امروز با تصویب آخرین سند شهرستانی تکمیل شد.

وی ادامه داد: این نشست هم‌اندیشی در ۲۰ بهمن ماه برگزار می شود که متن این سند هم‌اکنون در سایت ساترا (معاونت برنامه‌ریزی استانداری) برای نظرسنجی از صاحب‌نظران و عموم مردم قابل دسترسی است.

بهبودی افزود: در این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص سند تدبیر توسعه منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا، این دو سند به تصویب اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسید.

وی با اشاره به هسته‌های کلیدی این دو سند گفت: سند تدبیر توسعه منطقه آزاد ارس، توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، ارتباطات تجاری و بین‌المللی، ایجاد کانون منطقه ویژه علم و فناوری، صنعت با رویکرد توسعه خوشه‌های صنعتی، گردشگری و کشاورزی مدرن را شامل می شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص سند تدبیر توسعه شهرستان جلفا نیز گفت: توسعه گردشگری، کشاورزی با رویکرد باغی و آبزی‌پروری، زیرساخت‌های حمل و نقل و بازرگانی و صنعت و معدن از جمله محورهای این سند است.

همچنین در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی استان همچنین با طرح گردشگری بندر رحمانلو عجب‌شیر به وسعت ۶۰ هکتار موافقت شد