مسابقات سراسری قرآن کریم اسفندماه برگزار می‌شود

رئیس جدید مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه کمتر از ۲۵ روز به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن مانده است، گفت: این مسابقات ۶ تا ۱۱ اسفندماه به میزبانی آذربایجان شرقی و در شهر تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان این مطلب که کمتر از 25 روز به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن مانده است، گفت: این مسابقات نیمه اول اسفندماه به میزبانی استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز و با مشارکت استانداری، اداره کل اوقاف و امور خیریه و سایر نهادها و دستگاه‌های استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: ستادهای سه‌گانه‌ مسابقات به منظور برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در آذربایجان شرقی در استانداری و اداره‌کل اوقاف استان آذربایجان شرقی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف تشکیل شده و کمیته‌های مختلفی نیز در این ستادهای سه‌گانه فعالیت دارند که حاصل فعالیت ستادهای مذکور و کمیته‌های تحت اشراف آن، منجر به برگزاری مطلوب و قابل توجه مسابقات خواهد شد؛ البته فعالیت‌های این ستاد سه‌گانه از مدتی قبل آغاز شده و هم‌اکنون با قدرت و قوت در حال پیگیری است.

حسینی با اشاره به اینکه همچنین 13 کمیته برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر سی‌ وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن درتبریز تشکیل شده است، اظهار کرد: این کمیته‎ها در راستای افزایش سطح کیفی مسابقات تشکیل شده که مدیریت و تبلیغ شهری، روابط عمومی، امور مدعوین، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، حراست، آمادگی سالن‌های مراسم، آموزش‌های قرآنی، ارزیابی و نظارت، جذب مشارکت‌های مردمی، اقشار مختلف، مراکز علمی، محافل و نمایشگاه‌های قرآنی و ... از جمله این کمیته‌ها است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 200 برنامه قرآنی در حاشیه این دوره از مسابقات در سطح استان برگزار می‌شود، ادامه داد: با ایجاد تغییرات اساسی در فضای استان و اندیشیدن تمهیداتی در راستای معطر شدن فضای استان به شمیم عطر قرآن در این روزها و ماه‌ها زیرساخت‌هایی فراهم خواهد شد تا یک ماه قبل از برگزاری مسابقات، با برپایی بیش از 200 ویژه‌برنامه قرآنی در سطح استان، یک بهار قرآنی را در فصل سرد زمستان در جای‌جای آذربایجان شرقی از شهر و روستا گرفته تا ادارات و مجموعه‌های شهری برگزار کنیم.

حسینی با بیان اینکه سه همایش بزرگ قرآنی همزمان با روزهای مسابقات برگزار می شود، زمان اجرای این ویژه‌برنامه‌ها را همزمان با آغاز دهه فجر اعلام کرد و افزود: برگزاری همایش 15 هزار نفری قرآن در تبریز، برگزاری همایش «علامه طباطبایی و قرآن»، همایش «استاد شهریار و قرآن»، برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن با حضور قاریان مصری، تجلیل از پیشکسوتان خادمان و فعالان قرآنی استان، برپایی نمایشگاه بزرگ فعالیت‌های قرآنی استان، برگزاری اختتامیه مسابقات استانی، برپایی دوره‌‎های آموزشی برای متسابقین راه‌یافته مرحله کشوری و ... از جمله برنامه‌های جنبی این دوره از مسابقات سراسری در استان است.

انتهای پیام

کد N703281