مانور "مرصاد" در فردو

سیاسی

طرح تمرین مقابله با هرگونه خرابکاری احتمالی با نام "مرصاد"، شامگاه 10 بهمن‌ماه جاری مصادف با میلاد فرخنده عالم آل محمد (ص)، حضرت امام حسن عسگری (ع) بدون اعلان قبلی در سایت غنی‌سازی فردو (شهید علیمحمدی) با موفقیت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از برگزاری این طرح ارزیابی میزان آمادگی و هوشیاری نیروها، تجهیزات، نحوه و سرعت واکنش به تهدیدات احتمالی و افزایش مهارت آن‌ها اعلام شد.

طرح"مرصاد" با فراخوان متخصصان و تحت تدابیر دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و برنامه‌ریزی‌ معاون حفاظت و امنیت هسته‌ای و رییس کمیته پدافند غیرعامل سازمان انرژی اتمی در حالی انجام شد که با هماهنگی همه جانبه درون و برون سازمانی و مسوولان استان قم و هم‌چنین سازمان پدافند غیرعامل کشور با درنظرگرفتن بدترین حالت نوع تهدید به اجرا گذاشته شد.

شایان ذکر است براساس برنامه‌ریزی‌ها و دستورالعمل‌های تدوین شده در کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان کلیه تیم‌های مقابله که متشکل از نیروهای عملیاتی حفاظت و امنیت هسته‌ای سازمان انرژی اتمی، همراه با تیم‌های فنی و مهندسی، امداد و آتش نشانی سایت فردو بودند، با موفقیت کامل اقدامات خود را انجام و پاسخ بسیار سریع و قاطع به اقدامات دشمن فرضی دادند.

بر این مبنا سازمان انرژی اتمی ایران با اقداماتی نظیر این طرح در حوزه پدافند غیرعامل این پیام را به ملت همیشه همراه و انقلابی ایران اسلامی می‌رساند که به حمدالله خادمان شما در صنعت هسته‌ای کشور آمادگی کامل برای دفع، مقابله و مدیریت هر حادثه‌ای را دارند.

لازم به یادآوری است که براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه پدافند غیرعامل که در دستور کار کلیه ارگان‌ها و دستگاه‌های نظامی و اجرایی کشور قرار گرفته است در این مدت اقدامات و فعالیت‌های چشم‌گیری در حوزۀ صنعت هسته‌ای صورت گرفته، لیکن ایجاد آمادگی در سایت هسته‌ای فردو را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین و موثرترین اقدامات پدافند غیرعامل کشور دانست که بازدارندگی جهت هرگونه حملات خصمانه معاندان را در بالاترین سطح ایجاد کرده است.

انتهای پیام

کد N703258