طلا در گفت‌وگو با ایسنا:

فعالیت‌های اصول‌گرایان با نگاه تقویت جریان اصول‌گرایی است

انتخابات مجلس

یک نماینده اصول‌گرای مجلس تأکید کرد: همایش‌هایی که از سوی اصول‌گرایان برگزار شده با نگاه تقویت نظام و جریان اصول‌گرایی است و نگاهی به موضوع انتخابات نیست.

حسین طلا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی جریان‌ها اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی،‌ گفت: حداقل در حوزه اصول‌گرایان فکر می‌کنم برگزاری همایش‌ها بیشتر با نگاه تقویت نظام و تقویت جریان اصول‌گرایی است و اکنون نگاهی به موضوع انتخابات نیست.

وی تصریح کرد: هرچند جریان اصلاحات همایش‌هایی که برگزار کرده با این نگاه بوده اما معتقدم اکنون باید تمام توان خود را برای حل مشکلات کشور صرف کنیم و در مورد انتخابات نیز در زمان مناسب و نزدیک به آن به این موضوع بپردازیم.

این نماینده اصول‌گرای مجلس خاطرنشان کرد: اکنون امورات مردم، زندگی و اقتصاد نیازمند این است که تمام توان و تلاش برای اصلاح این امر صرف شود. به عنوان مثال در بحث اقتصاد کشور و نیز دور شدن بودجه از وابستگی به نفت دو مقوله مهمی هستند که مجلس با همراهی دولت این موضوع را پیگیری می‌کند که بتوانیم کارهایی را انجام دهیم که به لحاظ اقتصادی فشار کمتری به مردم وارد آید.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر ضرورت قانون‌مداری توسط جریانات سیاسی، گفت: طبیعی است که افراد و گروه‌های مختلف برای اداره مملکت تمایلی به حضور در این عرصه‌ها داشته باشند. اما گاهی اوقات این مسأله با جنجال همراه شده است و تنها موضوعی که می‌تواند به عنوان خط ممیز همه گروه‌ها باشد، قانون است و هر که از آن عدول کرد با آن برخورد شود.

وی افزود: اگر اهدافی را که مدنظر داریم با رویکرد بر جای ماندن مشکلات پیش ببریم نمی‌توانیم گام‌های موثری را انجام داده و در غیر این صورت فرصت‌ها را از دست می‌دهیم.

وی با بیان این‌که شاید انتقادها و نقدهایی در جایی در مورد قانون داشته باشیم گفت: اما به هر حال قانون فعلی باید برای همه محترم شمرده شود. یکی از آسیب‌های کلی که در جریانات وجود دارد این است که تمام سعی و تلاش برای گرفتن قدرت است که متأسفانه وقتی در آن شرایط قرار می‌گیرند برنامه قدرتمندی ارائه نمی‌دهند و فعالیت‌ها اغلب ناظر بر پیروزی در انتخابات و نه فائق آمدن بر مشکل است.

انتهای پیام

کد N702968