دو کشته در تظاهرات افغان‌ها علیه "شارلی ابدو" در کابل

به گفته شاهدان عینی، در اعتراضات ضد شارلی ابدو در کابل به دلیل خشونت‌ پلیس دو تن کشته شدند؛ با این حال رئیس پلیس کابل می‌گوید که این درگیری‌ها هیچ کشته‌ای نداشته و تنها دو تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، حدود 500 معترض امروز (شنبه) در شرق کابل به خیابان‌ها آمدند و شعار "مرگ بر فرانسه" و "مرگ بر کافران" سر دادند. از این رو، حالت فوق‌العاده در مکان‌های اطراف ساختمان‌های خارجی اعلام شد.

منابع پلیس می‌گویند، این اعتراضات زمانی به خشونت کشیده شد که معترضان با لاستیک‌های شعله‌ور، با سنگ و مواد آتش‌زا به پلیس حمله‌ور شدند.

یکی از شاهدان عینی با اشاره به خون‌های ریخته شده در خیابان گفت که پلیس افغانستان به یک معترض از ناحیه سر شلیک کرد و وی را کشت.

به گفته‌ این شاهد، جنازه یک معترض دیگر نیز در خودروی نیروهای امنیتی بود.

با این حال رحمان رحیمی، رئیس پلیس کابل در جمع خبرنگاران گفت: عده‌ای فرد بی‌مسوولیت و مهاجم در میان معترضان بودند که به سمت پلیس آتش گشودند. گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که دو معترض زخمی شده‌اند.

اعتراضات ضد مجله فرانسوی شارلی ابدو و کاریکاتورهای توهین‌آمیز آنها علیه حضرت محمد (ص) موجب به راه افتادن تظاهرات‌هایی در سراسر جهان شد و از اوایل ژانویه که حمله به شارلی ابدو در پاریس انجام شد، هر هفته مردم افغانستان در کابل راهپیمایی اعتراضی برگزار می‌کنند.

انتهای پیام

کد N702944