راه‌اندازی نخستین مرکز پرورش ماهیان زینتی/ آموزش 300 نفر در سال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران گفت:‌ با راه‌اندازی اولین مرکز تکثیر و پرورش ماهیان زینتی سالانه 300 نفر آموزش های لازم در این بخش را فراگرفته و جذب بازار کار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمیدرضا خان‌پور در مراسم افتتاح اولین مرکز پرورش ماهیان آکواریومی و زینتی در استان تهران اظهار کرد: راه اندازی این مرکز موجبات اشتغال 30 نفر را فراهم کرده و درصدد هستیم با توسعه این مرکز سالیانه 300 نفر در بخش تکثیر و پرورش ماهیان زینتی آموزش دهیم.

وی ادامه داد: این طرح در قالب مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و کوچک در منازل به اجرا در می‌آید و کارآفرینان می‌توانند در خانه‌های خود آن را پیاده و کارفرمایان ما محصول را از آن ها خریداری کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر 118 استاندارد بین المللی در سایت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بارگذاری شده و مشغول تدوین استانداردهای جدید در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی و آکواریومی درجهت تحقق اشتغال پایدار هستیم.

خان‌پور با بیان این‌که راه اندازی این مرکز آموزش تخصصی زمینه اشتغال پایدار برای جوانان جویای کار پس از کسب آموزش های مهارتی فراهم می کند، افزود:‌یکی از مشکلاتی که در خصوص توسعه فرهنگ استفاده از آکواریوم و ماهیان زینتی داریم آموزش و خدمات پشتیبانی است.

وی گفت: بسیاری از افراد از نحوه استفاده از آکواریوم و چگونگی نگهداری ماهیان تزیینی آشنایی ندارند، لذا با راه اندازی مجموعه درصدد ارائه خدمات پشتیبانی هستیم تا شبکه‌ای از جوانان علاقه‌مند به کسب و کار کوچک در منازل در قالب مشاغل خانگی به وجود آید.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در پایان تصریح کرد:‌اکنون 81 درصد آموزش های فنی و حرفه ای توسط بخش خصوصی و واحدهای تولیدی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی عرضه می‌شود و سازمان فنی و حرفه‌ای با اعمال نظارت خود این کار را به افراد متخصص واگذار کرده است.

انتهای پیام

کد N702713