در اعتراض به حمایت از شبه‌نظامیان؛

لیبیایی‌ها پرچم‌های قطر و ترکیه را آتش زدند

تظاهرکنندگان در بنغازی در اعتراض به ادامه حمایت نظامی قطر و رجب طیب اردوغان از شبه‌نظامیان در لیبی، پرچم‌های قطر و ترکیه را آتش زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع محلی اعلام کردند که سازمان‌های جامعه مدنی در شهر بنغازی تظاهراتی در اعتراض به کشورهای حامی تروریسم برگزار کردند. در حالی که این تظاهرکنندگان پلاکاردهایی علیه آمریکا، ترکیه و قطر در دست داشتند.

تظاهرکنندگان ادامه حمایت این کشورها از تشکیلات تروریستی و شبه‌نظامیان مسلح لیبی را محکوم و تاکید کردند که اعتراض‌ها علیه این کشورها و سیاست‌های آنان افزایش خواهد یافت.

گفته می‌شود که قطر از یک شبکه بزرگ تروریستی که از مصر تا لیبی گسترده شده حمایت می‌کند و قطر حامی مالی این تشکیلات است. این در حالی است که دولت اردوغان آموزش‌ها را تسهیل کرد و بر روند امداد نظامی از جمله مهمات و تجهیزات نظامی نظارت دارد.

در حمله هوایی ارتش لیبی به پایگاه‌های شبه‌نظامیان افراطی فجر لیبی، پنج تروریست کشته و 12 تن دیگر در منطقه نفتی الهلال در شرق این کشور زخمی شدند.

منابع خبری لیبی اعلام کردند که علاوه بر این جنگنده‌های نیروی هوایی لیبی پایگاه‌های این شبه‌نظامیان در العقربیه و طویله الغزال و الجمیل واقع در غرب شهر طرابلس هدف قرار دادند و در این مناطق درگیری شدیدی میان ارتش ملی لیبی و این شبه‌نظامیان شکل گرفت.

از طرف دیگر، یک خودروی بمب‌گذاری شده در ساعات پایانی شب گذشته در مقابل ساختمان شورای نظامی وابسته به شبه‌نظامیان فجر لیبی واقع در محله اندلس شهر طرابلس منفجر شد. این انفجار که در مقابل منزل ابراهیم بجاد مسوول سابق لیبی صورت گرفت، خسارات مالی به بار آورد.

یک هواپیمای باری نظامی نیز جمعه که در فرودگاه بین‌المللی معیتیقه شهر طرابلس نشسته بود، منفجر شد. این حادثه قربانی نداشت.

سه‌شنبه گذشته نیز پایتخت لیبی شاهد حمله افرادی مسلح به هتل کورنتیا بود که بر اثر آن حمله چندین تن کشته و زخمی شدند و گروه تروریستی داعش شاخه لیبی مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت.

از حمله نیروهای ناتو به لیبی در سال 2011، این کشور شاهد آشوب، گسترش نفوذ تشکیلات تروریستی افراطی و حمایت خارجی از آنها عدم کارکرد نهادهای دولتی بوده است.

انتهای پیام

کد N702709