صباغ:

انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و ضداستکباری است

دهه فجر

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: استقلال، آزادی، پیشرفت مادی و معنوی، وحدت ملی و شکوفایی استعدادها همه در پرتو اسلام و عمل به معارف اسلامی شکل می‌گیرد و علت این‌که امام خمینی (ره) بر روی کلمه جمهوری اسلامی تاکید داشتند نیز همین است که اسلام و اتکا به مردم باید محور و شاکله جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن صباغ مسئول کمیته مراسم ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در نشستی خبری که جهت اعلام برنامه‌های ستاد دهه فجر به مناسبت روز 12 بهمن برگزار شد، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران نقطه آغاز تغییرات گسترده‌ای در خاورمیانه و حتی جهان اسلام است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران الگوی بی‌بدیلی از حکومت در ادبیات سیاسی و جریانی برخوردار از آموزه‌های اسلام ناب محمدی، ارزشی و آرمانی است که طی دهه‌های گذشته همواره راه خود را به سوی اذهان آزادی‌خواهان در اقصی نقاط جهان گشوده و در این راه به توان ایدئولوژیکی، بالقوه و ذاتی خود متکی است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حکیمانه امام خمینی گرچه در حدود مرزهایی مشخص متولد شد، اما هیچگاه در چارچوب این مرز و بوم محدود نشد و ما امروز شاهدیم که تفکر و اهداف تاثیرگذار آن فراتر مورد توجه و درخواست مردم مسلمان در دیگر کشورها قرار گرفته است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر این‌که اسلام و مسائل دینی مهم‌ترین ارزشی است که در طول دوران حیات انقلاب اسلامی برای ملت ما وجود داشته است، اظهار کرد: استقلال، آزادی، پیشرفت مادی و معنوی، وحدت ملی و شکوفایی استعدادها همه در پرتو اسلام و عمل به معارف اسلامی شکل می‌گیرد و علت این‌که امام خمینی (ره) بر روی کلمه جمهوری اسلامی تاکید داشتند نیز همین است که اسلام و اتکا به مردم باید محور و شاکله جمهوری اسلامی باشد.

وی با تاکید بر این‌که انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و ضداستکباری است که با اتحاد و همدلی مردم و تبعیت مردم از امام خمینی (ره) و رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری توانسته تمام فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان قسم خورده خود را خنثی کند، گفت: امام خمینی (ره) بدون اتکا به شرق و غرب و بدون استفاده از روش‌های رایج از جمله تشکیل حزب و روش‌های مسلحانه نهضت را آغاز کردند و با تکیه بر قدرت الهی و مدد گرفتن از ائمه معصومین و همچنین با تکیه بر مردم و پشتیبانی آنان بدون وعده‌های مادی این انقلاب را رهبری کردند و به پیروزی رساندند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه با اشاره به اقدام یکی از نشریات فرانسوی در اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص)، با بیان این‌که اینگونه اقدامات و تلاش‌های مذبوحانه دشمن در مقابل جبهه اسلام است، اظهار کرد: توهین به مقدسات اسلامی توهین به مقدسات همه ادیان الهی است و پیام پرمعنا، غنی و با محتوای مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و ‌آمریکایی نیز توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد.

صباغ با تاکید بر این‌که به لطف خدا ایران اکنون به عنوان یکی از قدرت‌های منطقه و در سطح جهان به کمک سایر ملل مسلمان شتافته و در بیداری اسلامی که در سال‌های اخیر رخ داده است نیز نقش مفید و موثری ایفا کرده است ، گفت: ان‌شاءالله پرچمی را که حضرت امام خمینی (ره) برافراشته است توسط خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری به دست صاحب اصلی‌اش حضرت ولی‌عصر (عج) سپرده شود.

به گزارش ایسنا، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه نشست خبری با اشاره به تشکیل ستادهای دهه فجر در بیش از 800 شهر و شهرستان در سراسر کشور، به بیان مهم‌ترین اهداف و رویکردهای تشکیل این ستادها پرداخت و افزایش آگاهی عمومی به ویژه نسل جوان نسبت به انقلاب اسلامی، اهداف و آرمان های امام و همچنین معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون و غبارزدایی از برخی از دستاوردهای نظام را از جمله مهم‌ترین اهداف و رویکردهای تشکیل ستادهای دهه فجر و برگزاری مراسم‌های مربوط به دهه فجر دانست.

وی با اشاره به برگزاری هفته استقبال از دهه فجر، گفت: طبق اعلام قبلی هفته استقبال از دهه فجر از پنجم تا یازدهم بهمن ماه با هدف آمادگی مردم برای برپایی جشن‌های دهه فجر اعلام شد که در این هفته شاهد آمادگی نهادها، ادارات و سازمان‌ها، مساجد و مدارس برای برگزاری هر چه بهتر جشن‌های مربوط به دهه فجر و همچنین آذین‌بندی خیابان‌ها و میادین و معابر عمومی بوده‌ایم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های انجام شده در هفته استقبال از دهه فجر، گفت: در این هفته مراسم ادای احترام و نثار گل به مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی توسط اقشار مردم، اقلیت‌های دینی، مسئولان، نهادها و سازمان‌ها و مقامات رسمی لشکری و کشوری برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در هفته استقبال از دهه فجر همچنین مرقد منور امام خمینی (ره) از سوی برادران سپاه پاسداران کاشان با گلاب ناب کاشان شستشو و با تصاویر مختلف تزیین و گل‌آرایی شد. در این هفته همچنین حرم مطهر امام خمینی برای استقبال از مردم به منظور برپایی مراسم آغازین جشن‌های دهه فجر در یوم‌الله دوازدهم بهمن در شبستان جدید آماده‌سازی شد.

ادامه دارد....

کد N702512