العبادی: داعش ضعیف شده و به زودی نابود خواهد شد

عراق,نخست‌وزير عراق,داعش

نخست وزیر عراق در نشستی با حضور فرماندهان نیروهای مسلح این کشور ضمن قدردانی از پیروزی‌های اخیر این نیروها در نبرد با تروریست‌ها گفت: داعش ضعیف شده و به زودی نابود خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله، دفتر حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در نشستی آخرین تحولات امنیتی این کشور در نبرد با گروه تروریستی داعش، طرح‌های نظامی برای آزادی کامل خاک این کشور را با فرماندهان نیروهای مسلح بررسی کرد.

طبق این بیانیه در این نشست العبادی بر اهمیت ادامه پیروزی‌ بر تروریست‌ها و انجام هماهنگی‌ها در اتاق عملیات مشترک به منظور شکست هرچه زودتر دشمن تاکید کرد و گفت: دشمن ضعیف شده و به زودی شکست خواهد خورد.

نخست‌وزیر عراق با تحسین نیروهایی که در میادین نبرد حضور دارند، گفت: روحیه قهرمانان ما بسیار عالی است و ما می‌توانیم با پشتیبانی یکدیگر، داعش را شکست داده و امنیت و آرامش را به شهرهای خود بازگردانیم.

روز جمعه شهرهای بغداد، کرکوک و سامراء شاهد حملات تروریستی متعددی بود که به دنبال آن چندین تن از شهروندان و نیروهای ارتش و پلیس عراق به کشته شدند. نیروهای دولتی عراق و نیروهای مردمی نیز خسارات سنگینی را با اعضای داعش وارد کردند.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق روز جمعه در دفتر خود میزبان سلیم الجبوری، رئیس پارلمان این کشور نیز بود.

در این دیدار شرایط سیاسی و امنیتی کشور، حمایت دولت در اجرای برنامه‌ها، تدوین قوانینی برای خدمت به مردم و شرایط فعلی آوارگان عراقی بررسی شد.

العبادی در این دیدار گفت: دو قوه اجرایی و قانون‌گذاری عراق در حال حاضر با هم تفاهم دارند که این مساله به مقابله با چالش‌ها و مشکلات متعدد در نهادهای دولتی کمک کرده است.

العبادی در خصوص نبرد با داعش نیز گفت: جنگی که نیروهای عراقی با تروریست‌های داعش دارند، نیازمند همبستگی است تا تروریسم نابود و این خطر از کشورها دور شود.

العبادی و الجبوری در پایان این دیدار با تحسین تصویب بودجه آن را گامی مثبت برای مقابله با چالش‌های پیشروی کشور توصیف کردند.

انتهای پیام

کد N702119