چاک هیگل:

برای مقابله با داعش استفاده از نیروهای زمینی لازم است

سیاسی

آمریکا برای پشتیبانی از نیروهایی كه علیه گروه تروریستی داعش فعالیت می‌كنند، سرانجام نیاز پیدا می‌کند تا از نیروهای زمینی در عراق استفاده کند.

وزیر دفاع مستعفی آمریکا طی مصاحبه‌ای گفت که آمریکا سرانجام نیاز پیدا می‌کند تا از نیروهای زمینی برای مقابله با داعش در عراق استفاده کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «چاک هیگل» وزیر دفاع مستعفی آمریکا گفت که واشنگتن برای پشتیبانی از نیروهایی كه علیه گروه تروریستی داعش فعالیت می‌كنند، سرانجام نیاز پیدا می‌کند تا از نیروهای زمینی در عراق استفاده کند.

هیگل گفت: «فکر می‌کنم نیاز به پیشروی نیروهای زمینی خود پیدا کنیم. این را به این دلیل می‌گویم که ما حضور کاملی در منطقه نداریم.»

وزیر دفاع مستعفی آمریکا اضافه کرد که باید تمام گزینه‌ها از جمله اعزام نیروهای زمینی برای درگیری‌های غیر رزمی مانند جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی مواضع داعش را در نظر گرفت.

سخنان هیگل مبنی بر اعزام نیروهای زمینی در واقع تکرار نظر ژنرال «مارتین دمپسی» فرمانده ستاد مشترک آمریکا در سال گذشته میلادی است که در کنگره این کشور، اعلام کرد که احتمال استفاده از نیروی زمینی در عراق وجود دارد.

هیگل در مصاحبه خود همچنین از اختلافات خود با مقام‌های کاخ سفید درباره آزادی زندانیان «گوانتانامو» در کوبا خبر داد.

کد N702053