روسیه: تسلیحات اتمی برتری نظامی ما را مقابل ناتو و آمریکا حفظ می‌کند

سیاسی

یکی از ژنرال‌های ارشد روسیه تاکید کرد که تقویت تسلیحات هسته‌ای این کشور برای مقابله با تهدیدات احتمالی ناتو و آمریکا ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژنرال والری گراسیموف، رئیس نیروهای مسلح ارتش روسیه تاکید کرد: تسلیحات هسته‌ای قوی برتری نظامی مسکو علیه غرب را تضمین می‌کند و روسیه قصد دارد با هزینه چند میلیارد دلاری نیروهای خود را تا سال 2020 مدرنیزه کند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که روسیه به دلیل سقوط بهای نفت و تحریم‌های مرتبط با اوکراین با رکود مواجه شده و در نظر دارد تا با اتخاذ تدابیری علیه غرب واکنش نشان دهد.

گراسیموف با وجود بحران شدید مالی روسیه گفت، ارتش کشورش در سال جاری میلادی بیش از 50 موشک هسته‌ای بین قاره‌ای جدید دریافت خواهد کرد.

وی افزود: حمایت از نیروهای تسلیحات استراتژیک روسیه ارتقای توانمندی‌های نظامی ما را تضمین می‌کند و ما مطمئن خواهیم شد که دیگر ناتو و آمریکا نمی‌توانند برتری نظامی در مقابل کشور ما داشته باشند.

تنش‌ها میان روسیه و غرب بر سر ناآرامی‌های شرق اوکراین بالا گرفته و آمریکا و اتحادیه اروپا می‌گویند که مسکو به تشدید ناآرامی‌ها کمک می‌کند و با اعزام نیرو و تسلیحات از شبه نظامیان جدایی طلب روسیه حمایت می‌کند؛ اتهامی که مسکو نمی‌پذیرد.

روسیه نیز در مقابل گسترش نظامی ناتو در شرق اروپا را مورد انتقاد قرار داده و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ارتش اوکراین را بازیچه دست سیاست‌های ناتو می‌داند.

انتهای پیام

کد N701742