فیاضی در گفت‌وگو با مهر:

رایزنان فرهنگی نامه رهبری به جوانان غرب را پردازش کنند

سیاسی

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف پیام رهبر انقلاب به جوانان غربی را با اثربخشی ماندگار پردازش کنند.

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه نامه اخیر رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی یکی دیگر از نوآوری‌های ایشان به شمار می‌رود گفت: اینگونه نوآوری‌های روشنگرایانه در حوزه رهبری انقلاب اسلامی را باید یک برد بزرگ برای اسلام و استراتژی جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی افزود: اسلامی که امروز توسط جبهه مخالف اسلام ناب در جهان معرفی می‌شود اسلام واقعی نیست از این رو در قالب بوق و کرناهای تند و مدرن و با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته در پی منزوی کردن اسلام ناب هستند تا از جلوه آن بکاهند.

نماینده مردم نور و محمودآباد ادامه داد: آنچه فضای دنیا را پر کرده اسلام خشن و خشونت‌باری است که شاید بهتر باشد نام آن را نوآوری شیطانی حوزه صهیونیسم دانست که با عنوان داعش، طالبان و القاعده در دنیا معرفی شد.

فیاضی افزود: به جا بود که رهبر انقلاب اسلامی به عنوان رهبر انقلابی جهان اسلام این اقدام ارزنده را انجام داده و مستقیم با جوانان دل‌پاک اروپایی و آمریکایی صحبت کند.

وی ادامه داد: آنچه بیش از همه در این نامه جلب‌توجه کرد این بود که رهبری جوانان را به متون اصلی اسلامی که قرآن کریم است ارجاع داده‌اند چه بسا کسانی که در دنیا هنوز با قرآن به عنوان اصلی‌ترین و محوری‌ترین کتاب هدایت بشر آشنا نیستند.

فیاضی گفت: در طول سال‌های گذشته تحریفات فراوانی هم در حوزه فرهنگی اتفاق افتاده است که نیازمند چنین اقدام انقلابی‌ای از سوی رهبر انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام رهبری را به عنوان یک پیروزی بزرگ برای جبهه انقلاب اسلامی می‌دانیم که با استقبال رسانه‌های مختلف جهان هم مواجه شده است، حوزه‌های فرهنگی جهان هم پس از دریافت این نامه واکنش‌هایی نشان دادند که از نظر ما این واکنش‌ها مثبت است.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد که بعد از صدور این نامه رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، سفرا، دانشگاهیان، علما، روحانیت و رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های فرامرزی این مساله را با اثربخشی ماندگار پردازش کنند.