۱

انتقاد رحمانی از تاخیر 3 ساله در ابلاغ شرح وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت

  • ۸بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

‌رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ابلاغ نشدن شرح وظایف وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: ابلاغ این شرح وظایف می‌تواند شرایط و فرصت جدیدی برای حمایت از تولید فراهم کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رضا رحمانی در گفت‌و گو با خبرنگاران،‌ اظهار کرد: پس از سال 90 و تجمیع وزارت‌خانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی انتظار می‌رفت شرح وظایف وزارت‌خانه جدید نیز از سوی دولت تصویب و به مجلس ارسال شود که متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده و وزارتخانه جدید با رویکرد دو وزارتخانه تجمیع شده اداره می‌شود و ادغام به معانی واقعی اتفاق نیفتاده است.

او افزود:‌ هدف از ادغام این دو وزارتخانه این بود تا تداخل کاری ایجاد نشود و سیاست‌های تولید و تجارت در جهت حمایت از تولید ملی هم‌سو شود چرا که یکی از آن‌ها واردات و دیگری تولید را وظیفه خود می‌دانست که این خود یک تناقض به شمار می‌رفت.

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو اضافه کرد:‌ تکلیف ماده 53 قانون برنامه پنجم این بود تا برخی وزارتخانه‌ها ادغام و دولت چابک‌سازی شود ولی تا امروز متاسفانه شرح وظایف وزارتخانه جدید نیامده است.

رحمانی تشریح کرد:‌ در شرح وظایف جدید باید معماری مجددی در ساختارهای صنعت،‌ معدن و تجارت صورت پذیرد؛ سیاست‌های روز و کارآمدی تدوین شود تا برنامه‌های راهبردی نیز بر اساس ساختارهای جدید تدوین شود.

وی ادامه داد: به تبع این باید هماهنگی شرایط جدید در ساختارها و روابط سازمان‌های استانی نیز مد نظر قرار گیرد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر این اساس روابط بین دولت و بخش خصوصی نیز باید دستخوش تحولاتی شود تا از ظرفیت و حمایت قشر عظیم مردم و بخش خصوصی در این زمینه استفاده شود.

رحمانی با اشاره به ضرورت ابلاغ شرح وظایف وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت برای تسریع در تحقق اهداف سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی،‌ گفت: اگر می‌خواهیم از ظرفیت دریای بیکران مردم استفاده کنیم و تولید را مورد حمایت قرار دهیم لازم است تا هر چه سریع‌تر دولت آن را تصویب و به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو افزود:‌ قطعا شرایط جدید، ابزار جدیدی برای مدیریت موثرتر توسط دولت را فراهم خواهد کرد که می‌تواند به حمایت از تولید بینجامد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.