وزیر اقتصاد تاكید كرد:

توسعه روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان

دولت

با توجه به این که نقش مقامات دولتی، تسهیل شرایط و ایجاد فضا برای بخش های خصوصی است، در نظر داریم که موانع و مشکلات اعلامی توسط بخش های خصوصی را در گفت‌وگوهای دوجانبه مطرح و برای برطرف کردن آنها راهکارهای لازم را بررسی کنیم.

وزیر اقتصاد و دارایی که به دعوت همتای خود در جمهوری آذربایجان به سر می‌برد، در دیدار با وزیر تجارت و صنعت این کشور موضوعات زیربنایی از جمله همکاری‌های مشترک در زمینه سرمایه‌گذاری، بانک، بیمه و بازرگانی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش ایلنا، علی طیب‌نیا با تاکید بر این که دولت یازدهم با هدف گسترش روابط با کشورهای منطقه، سطح مراودات سیاسی و اقتصادی خود را با جمهوری آذربایجان افزایش داده است، گفت: با توجه به این که نقش مقامات دولتی، تسهیل شرایط و ایجاد فضا برای بخش های خصوصی است، در نظر داریم که موانع و مشکلات اعلامی توسط بخش های خصوصی را در گفت‌وگوهای دوجانبه مطرح و برای برطرف کردن آنها راهکارهای لازم را بررسی کنیم.

شاهین مصطفی یف، وزیر تجارت و صنعت جمهوری آذربایجان نیز با تائید اینکه بهبود و ارتقای همکاری همه ‌جانبه اقتصادی و بازرگانی دو کشور مستلزم تأمین و بهبود مبانی و زیرساخت‌ ارتقای روابط نظیر گسترش روابط بانکی، بیمه‌ای، سرمایه گذاری و گمرکی است، آمادگی کشورش را برای تحقق این هدف اعلام کرد.

وی از توسعه مناسبات دو کشور در کلیه سطوح به خصوص در بخش اقتصادی اظهار رضایت کرد و افزود: از زمان دیدارهای منظم دو رییس جمهور، فضای همکاری خوبی بین دو کشور ایجاد شده است.

مصطفی یف گفت: این سفر گام جدی و رو به جلو جهت توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله آذربایجان است.

کد N701117