در پی حمله مرگبار شاخه داعش در مصر؛

عبدالفتاح السیسی سفر خود به اتیوپی را نیمه کاره گذاشت

سیاسی

السیسی در پی حمله مرگبار گروه تندروی انصار بیت المقدس (شاخه داعش در مصر) مشارکت در نشست سران آفریقا در آدیس آبابا را نیمه کاره گذاشت و به قاهره بازگشت.

در پی حمله مرگبار گروه تندروی «انصار بیت المقدس» در شبه جزیره «سینا» رئیس جمهوری مصر سفر خود به اتیوپی را نیمه کاره گذاشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی در پی حمله مرگبار گروه تندروی انصار بیت المقدس (شاخه داعش در مصر) مشارکت در نشست سران آفریقا در آدیس آبابا را نیمه کاره گذاشت و به قاهره بازگشت.

در این بیانیه آمده است که السیسی به قاهره بازگشت تا اوضاع را پس از این حمله بررسی کند.

در همین حال، منابع امنیتی و پزشکی مصری اعلام کردند که در سلسله حمله‌های شب گذشته افراد مسلح به مراکز امنیتی و ارتش در شبه جزیره سینا ۳۰ نظامی مصری کشته و ۱۰۵ نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش مصر نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عناصر تررویستی شب گذشته به برخی مراکز و تاسیسات وابسته به ارتش و دستگاه امنیتی مصر در استان «سینای شمالی» با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده و خمپاره حمله کردند.

ارتش به جزئیات بیشتر درباره این حمله اشاره نکرد.

انصار بیت المقدس که اخیر با داعش بیعت کرد و شاخه این گروه تروریستی در مصر را تشکیل داد در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر مسئولیت حملات شب گذشته را به عهده گرفت.

داعش مصر در بیانیه‌ای تاکید کرد که عناصر این گروه حمله گسترده‌ای را به شهرهای «العریش»، «رفح» و «الشیخ زوید» انجام دادند.

در ادامه این بیانیه آمده است که عناصر داعش در مصر گردان «۱۰۱» را در منطقه امنیتی در منطقه «السلام» در العریش با سه خودروی بمب گذاری شده مورد حمله قرار دادند و به مراکز امنیتی در العریش، رفح و الشیخ زوید نیز حمله کردند.

کد N701056