کشته شدن چند تن به دنبال انفجار در کرکوک / پیشروی نیروهای پیشمرگ‌ها در جنوب کرکوک

یک منبع امنیتی در استان کرکوک از وقوع انفجار خودروی بمبگذاری شده در این استان و کشته و زخمی شدن چند تن در این انفجار خبر داد. همچنین درگیری‌های شدیدی میان تروریست‌های داعش و پیشمرگ ها در کرکوک رخ داد و نیروهای پیشمرگ موفق شدند کنترل مناطقی در این استان را در دست بگیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع امنیتی در استان کرکوک اعلام کرد که خودروی بمبگذاری شده ای در منطقه "راس الجسر" در این استان منفجر شد که موجب کشته و زخمی شدن چند تن شد اما هنوز آمار دقیق قربانیان این حادثه مشخص نشده است.

نیروهای امنیتی نیز مکان وقوع حادثه را محاصره کرده و راه های منتهی شونده به آن را بستند. همچنین کمیته امنیتی در استان کرکوک از صبح امروز (جمعه) تا اطلاع ثانوی منع آمد و شد اعلام کرد.

این اقدام پس از حمله تروریست‌های داعش از سه محور به کرکوک و وقوع درگیری های شدید میان افراد مسلح داعش با پیش مرگ ها صورت می گیرد.

همچنین منابع امنیتی اعلام کردند که کردها مانع حمله داعش به مناطقی از کرکوک شدند و توانستند کنترل روستاهای "مریم بیک"، "النهروان" و "مکتب خالد" در جنوب کرکوک را در دست بگیرند.

انتهای پیام

کد N700945