کمیته بانکی سنا از لایحه تحریم‌های بیشتر علیه ایران حمایت کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,تحريم

کمیته بانکی سنا روز پنج‌شنبه با برگزاری رای‌گیری و کسب رای اکثریت از لایحه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته بانکی سنای آمریکا در جلسه‌ی روز پنج شنبه با رای 18 بر 4 از لایحه اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در صورت شکست مذاکرات بین‌المللی برای دستیابی به توافق هسته‌ای دفاع کرد.

به نوشته این خبرگزاری، به هر حال انتظار نمی‌رود که رای‌گیری کامل در سنا تا 24 مارس انجام گیرد. سناتور رابرت منندز به تازگی اعلام کرد که تصویب این لایحه به مدت دو ماه برای دادن زمان برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک به تعویق می‌افتد.

به نوشته این خبرگزاری، جمهوری‌خواهان نیاز به رای‌های بیشتری برای تصویب این لایحه هستند. این رای‌ها باید به حدی باشد که بتواند از تهدید وتوی اوباما، رییس‌جمهور دموکرات این کشور، بگذرد.

در این کمیته تنها چهار نماینده دموکرات رای مخالف به این لایحه دادند.

منندز گفت: این قانون در جهت هدف نهایی ما یعنی جلوگیری از دستیابی ایران به ظرفیت تسلیحات هسته‌ای است.

شرود براون از نمایندگان ارشد دموکرات به قانونگذاران گفت که تا ماه ژوئن صبر کنند و تحریم های بیشتر اعمال نکنند.

وی ادامه داد: اگر مذاکرات (در ماه ژوئن) به شکست بینجامد در این صورت کنگره و رییس‌جمهور می‌توانند دست در دست هم فشار بیشتری اعمال کنند و ما می‌توانیم در موقعیت بهتری باشیم که از دنیا بخواهیم با ما همراه شود.

همچنین سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای روز پنج‌شنبه اعلام کرد که اوباما هرگونه لایحه‌ تنظیم شده توسط سناتورهای باب کروکر و لیندسی گراهام از سناتورهای تندروی کنگره را در جهت اعمال تحریم‌های بیشتر وتو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N700843