مصر و آمریکا حملات افراد مسلح به شمال سینا را محکوم کردند

در پی کشته و زخمی شدن 110 نظامی مصری در حملات افراد مسلح در شمال سیناء، وزارت خارجه آمریکا، الازهر و مفتی مصر این حملات را محکوم کردند.

در پی کشته و زخمی شدن 110 نظامی مصری در حملات افراد مسلح در شمال سیناء، وزارت خارجه آمریکا، الازهر و مفتی مصر این حملات را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به شمال سینا که به کشته و زخمی شدن 110 نظامی مصری انجامید، به خانواده‌های قربانیان این حملات دولت و مردم مصر تسلیت گفت.

وی همچنین تاکید کرد: شکوفایی و پیشرفت مصر برقررای امنیت و ثبات را در این کشور می‌طلبد.

ساکی همچنین بر حمایت آمریکا از دولت مصر در مقابله با تروریسم به عنوان بخشی از پایبندی واشنگتن به مشارکت استراتژیک میان دو کشور تاکید کرد.

همچنین الازهر نیز در بیانیه‌ای کشته شدن 30 نظامی مصری در حملات افراد مسلح در شمال سیناء را تسلیت گفته و تاکید کرد: این اقدامات تروریستی عزم و اراده ما را برای پیشبرد کشور به سمت شکوفایی و امنیت در هم نمی‌شکند. مصر، رهبران و مردم آن و همچنین الازهر از نیروهای مسلح و پلیس حمایت می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: مصر آینده که خون شهدا آن را خواهد ساخت، مکانی برای تروریستها نخواهد بود؛ تروریست‌هایی که در مقابل همبستگی و وحدت مردم از بین خواهند رفت.

"شوقی علام"، مفتی مصر نیز در بیانیه‌ای حملات افراد مسلح به شمال سیناء را محکوم و تاکید کرد: این حملات عزم و اراده مردم مصر برای مقابله با تروریسم را مصمم‌تر می‌کند. عاملان این حملات افرادی فاسد و مستحق هرگونه عذاب و مجازات هستند.

وی از نیروهای ارتش و پلیس خواست تا به مقابله جدی با تروریست ها بپردازند. شوقی علام همچنین از تمامی مصری‌ها خواست تا برای ریشه کن کردن تروریسم از نیروهای امنیتی و ارتش حمایت کنند.

طی حملات افراد مسلح به شهر العریش در شمال سیناء 30 نظامی مصری کشته و 80 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N700804