نواب: هدف نامه رهبر معظم انقلاب، شناساندن اسلام بی‌پیرایه به جوانان غربی بود

نامه رهبري به جوانان

رییس دانشگاه ادیان معتقد است که هدف نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکایی شناساندن اسلام بی‌پیرایه به آنها بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن نواب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، اظهار کرد: هدف اصلی نامه این بود که اسلام بی‌پیرایه را به جوانان غربی بشناساند و من به تاثیرگذاری آن بسیار خوش‌بین هستم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این نامه برقراری ارتباط مستقیم به وسیله سیستم‌های جدید با جوانان غربی است که باعث می‌شود حس جوان‌گرایی به وجود بیاید و جوانان مانع سن را از مقابل رهبری بردارند و احساس تفاوت سنی نکنند. این مساله باعث می‌شود که آنها احساس صمیمیت بیشتری داشته باشند و متوجه شوند که رهبر انقلاب جبروت سلطنتی و شاهانه ندارد و آرام و صمیمی با آنها صحبت می‌کند.

نواب همچنین بیان کرد: این نامه متن شیوایی داشت و جوانان مسلمان باید در گسترش آن تلاش کنند. نمی‌توان گفت که همه جوانان غربی اروپایی این نامه را دریافت خواهند کرد اما قطعا باید به وجدان‌های آگاه برسد. هدف از این نامه آگاه کردن بود که ان‌شاءالله تاثیرگذاری خود را نیز خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N700656