امیرعبداللهیان در تماس تلفنی نماینده دبیرکل سازمان ملل در لبنان:

حمله حزب‌الله به صهیونیست‌ها با استناد به حق دفاع مشروع صورت گرفت

سیاسی

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو با تاکید بر حق مقاومت برای دفاع در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم با انجام تجاوز به قنیطره در جولان سوریه و هدف قرار دادن رزمندگان حزب‌الله که در خط مقدم مبارزه با تروریسم هستند، آغازکننده بود که متاسفانه شاهد واکنشی از سوی سازمان ملل به این تجاوز آشکار نبودیم.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در لبنان در تماس تلفنی با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در خصوص آخرین تحولات لبنان گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا، زگرید کاخ در این گفت‌وگو با اشاره به درگیری‌های روز گذشته در جنوب لبنان، خواستار کمک جمهوری اسلامی ایران به برقراری آرامش در لبنان شد.

حسین امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو با تاکید بر حق مقاومت برای دفاع در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم با انجام تجاوز به قنیطره در جولان سوریه و هدف قرار دادن رزمندگان حزب‌الله که در خط مقدم مبارزه با تروریسم هستند، آغازکننده بود که متاسفانه شاهد واکنشی از سوی سازمان ملل به این تجاوز آشکار نبودیم.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه افزود: حزب‌الله با استناد بر حق دفاع مشروع اقدام کرده است.

وی همچنین بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و آرامش لبنان تاكید و ضمن محكوم کردن حمله رژیم صهیونیستی و كشته شدن یك نیروی یونیفل، رایزنی‌های تهران و نماینده دبیركل در أمور لبنان را مفید خواند.

کد N700606