اکرمی در کنگره انجمن‌های اسلامی فرهنگیان کشور:

برخی اصولگرایان تندرو طوری عمل کردند که افراد زده شدند

سیاست داخلی

علی‌رغم اینکه با ما خوب رفتار نمی‌شود باید طوری کار کنیم که بتوانیم مجلس آینده را از طریق دانش‌‌آموزان و معلمانی که در پی منافع ملی هستند٬ شکل دهیم.

وزیر آموزش و پرورش در دولت دوم میرحسین موسوی تاکید کرد: بنده هیچ‌گاه با هیچ گروهی دست دوستی مطلق نداده‌ام و نخواهم داد٬ چراکه منافع همه مردم را بالا‌تر از همه گروه‌ها می‌دانم چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب.

به گزارش خبرگار ایلنا، سیدکاظم اکرمی با حضور در چهارمین کنگره انجمن‌های اسلامی فرهنگیان کشور٬ گفت: ابتدا چند نکته را در مورد انجمن عرض می‌کن؛ اینکه چه کاری کنیم تا انجمن توسعه پیدا کند؛ نکته اول این است که برای رضای الهی حرکت کنیم، و چه در مرکز و چه در استان‌ها جمع شویم. بنیانگذاران این انجمن شهیدان بهشتی، باهنر و رجایی انگیزه کارشان رضایت الهی بود. دنبال چیز دیگری نبودند و اگر بخواهد یک انجمن متصل به قدرت لایزال الهی باشد که تا الان هم بوده است و بیشتر توسعه پیدا کند باید همه انگیزه‌ها را بیش از پیش الهی کند.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش افزود: نکته دوم خدمت به مردم است. باید فکر کنیم چه کاری انجام دهیم تا معلمین بیشتری را به سمت خود جذب کنیم. باید این کار را با اخلاق و عدالت هرچه بیشتر انجام دهیم. و در مواجهه با موافقان و مخالفانمان اخلاق را رعایت کنیم. برخی از اصولگرایان تندرو که نمی‌خواهم نام آن‌ها را ببرم طوری عمل کردند که افراد زده شدند.

نماینده اسبق مجلس خبرگان قانون اساسی در ادامه تاکید کرد: وقتی معلمی در یک مدرسه تدریس می‌کند٬ باید تمام این اخلاق را در نظر بگیرد که اگر روزی در شهرتان از معلمی دعوت کردید با اشتیاق بیشتری بیاید و مخصوصا اخلاق در برخورد با مخالفین.

اکرمی ادامه داد: البته من اصولگرایان تندرو را می‌گویم نه اصولگرایان معتدل. مجلس ما مجلس درستی است اما برخوردهایی از اصولگرایان تندرو مخصوصا مدتی پیش در مورد حرف یک مخالف دیدیم.

مشاور عالی علی اصغر فانی افزود: ما می‌گوییم قانون اساسی و انقلاب اسلامی را قبول داریم و وقتی می‌بینیم آن‌ها این نگاه را ندارند٬ ما باید با جاذبه و اخلاق بهتر کاری کنیم که افراد بیشتری به ما بپیوندند. منافع ملی کشور ایجاب می‌کند که هرچه بیشتر همگان به فکر منافع مردم باشند. مانند همین گله‌مندی که برخی از استان‌ها از نمایندگان‌شان داشتند.

وی تاکید کرد: آینده مجلس زمانی محقق می‌شود که با اخلاق حرف مخالفانمان را بپذیریم. همانطور که در انتخابات ریاست جمهوری نقش اساسی داشتیم. در آینده مجلس٬ اصلاح‌طلبان باید بتوانند جمعیت بیشتری را در مجلس به خود اختصاص دهند٬ بنابراین باید جاذبه داشته و سخن مخالف‌مان را بشنویم و با او صحبت کنیم و با استدلال پاسخ دهیم. ما که اصل انقلاب رهبری و امام را قبول داریم و این شما تندرو‌ها هستید که با ما مشکل دارید. ما می‌گوییم همگان و مردم حق رای و انتخاب دارند٬ زیرا این مردم هستند که حساس هستند و پایه نظام‌اند٬ پس باید با جاذبه رفتارمان کاری کنیم که به ما اعتماد کنند.

وزیر آموزش و پرورش در دولت دوم میرحسین موسوی افزود: علی‌رغم تمام مشکلاتی که رهبری فرمودند و آقای فانی نیز آن را بیان کرد٬ معلمان در حق و حقوقشان مشکلاتی دارند اما اگر بخواهیم بگوییم چون این مشکلات وجود دارد پس باید رفتاری غیر اخلاقی نشان دهیم؛ اگر بخواهیم این جامعه در حال توسعه را به توسعه یافتگی برسانیم٬ علی‌رغم اینکه با ما خوب رفتار نمی‌شود باید طوری کار کنیم که بتوانیم مجلس آینده را از طریق دانش‌‌آموزان و معلمانی که در پی منافع ملی هستند٬ شکل دهیم.

اکرمی تصریح کرد: هیچ‌گاه با هیچ گروهی دست دوستی مطلق نداده‌ام و نخواهم داد چراکه منافع همه مردم را بالا‌تر از همه گروه‌ها می‌دانم چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب. به ما اصلاح‌طلبان نیز خیلی نقص‌ها وارد است٬ باید خودمان فکر کنیم که این نقص‌ها را از بین ببریم تا در آینده بیشترین حضور را در مجلس داشته باشیم.

کد N700285