کواکبیان در کنگره مردم‌سالاری:

آنها که وجود احمدی‌نژاد را تبرک می‌دانستند امروز از او تبری می‌جویند

سیاست داخلی

عده‌ای مذاکره در حال قدم زدن را ذلت می‌دانند اما یک سال مذاکره مخفی مستقیم دولت احمدی‌نژاد با آمریکا را عزت می‌دانند. ناهنجاری‌ها را نمی‌بینند و آنها را ذلت نمی‌پندارند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: همگی به ویژه عناصر معتدل و متدین جناح‌های سیاسی باید با مردم روراست باشند و تخم نفاق، دروغگویی، تهمت و افترا را از ساحت سیاسی و اخلاقی کشور پاک کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی کواکبیان در سیزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری، با بیا اینکه سه سال پیش بعد از نطق آقای مطهری این حدیث از امام حسن عسگری (ع) را گفتم که تمام پلیدی‌ها در خانه‌ای قرار گرفته که کلید آن خانه دروغگویی است٬ افزود: می‌بینید که این روز‌ها چه دروغ‌هایی گفته می‌شود. رئیس و معاون اول دولت دهم این‌طور پشت یکدیگر را خالی می‌کنند و برخی مدعیان اصولگرایی که وجود آنها را تبرک می‌دانستند٬ امروز از آن‌ها تبری می‌جویند. همه این مسائل از بداخلاقی نشأت می‌گیرد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری تاکید کرد: روزی ما در مجلس فریاد می‌زدیم که سردمداران اصولگرا نام ده‌ها نماینده مجلس را که از امثال رحیمی و مرتضوی پول گرفته‌اند را افشا کنند. اگر آن اتفاق می‌افتاد امروز همین آقایان نمی‌گفتند که ما با احمدی‌نژاد فاصله داشتیم. البته این مسأله در مجلس توسط آقای پیرموذن در حال پیگیری است تا این اسامی افشا شود.

کواکبیان افزد: آنها که مقابل جمله رحیمی که گفت به نام خدا و به نام احمدی‌نژاد سکوت کردند٬ حالا امروز می‌گویند که اساساً گویا رحیمی اصلاح‌طلب بوده است. همین‌ها در مجلس اجازه مطرح شدن طرح تحقیق و تفحص از معاون اول را ندادند و طرح تحقیق و تفحص حساب ذخیره ارزی و بانک مرکزی را عقیم گذاشتند. کسانی که روزی وجود احمدی‌نژاد را تبرک می‌دانستند امروز از او تبری می‌جویند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: باید با مردم روراست باشیم و همگی به ویژه عناصر معتدل و متدین جناح‌های سیاسی باید با مردم روراست باشند و تخم نفاق، دروغگویی، تهمت و افترا را از ساحت سیاسی و اخلاقی کشور پاک کنند.

وی همچنین در خصوص مسئله مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: عده‌ای همه چیز را از عینک جناحی می‌بینند. برای دیپلماسی که مقام معظم رهبری در این یک سال از آن حمایت کرده‌اند٬ بهانه‌تراشی می‌کنند. مذاکره در حال قدم زدن را ذلت می‌دانند اما یک سال مذاکره مخفی مستقیم دولت احمدی‌نژاد با آمریکا را عزت می‌دانند. از کنار هزاران ناهنجاری که در کشور وجود دارد می‌گذرند و آن را ذلت نمی‌پندارند اما برای دستیابی به منافع ملی و رفع مشکلات دائم دلواپس و برآشفته می‌شوند. صدهزار مرتبه شکر که روش، منش و تفکر امثال احمدی‌نژاد فعلاً مرده است. اگر دولت یازدهم بخواهد در مسیر دولت دهم حرکت کند به رأی مردم خیانت کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما سال پرفعالیتی را پشت سر گذاشتیم که نمونه آن برگزاری هشت همایش سنگین در استان‌های مختلف بوده است. شعار کنگره امسال بر اساس این موضوع شکل گرفته که هر گونه نابسامانی باعث می‌شود هیچ تعادل و اعتدالی به وجود نیاید و به سامان شدن امور نیز یعنی اصلاحات.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب به انتخابات مجلس اشاره کرد و تاکید کرد: برای پیروزی در انتخابات با همه محدودیت‌ها باید مثل سال ۹۲ همه اصلاح‌طلبان با گذشت عمل کنند. همچنین اگر قرار باشد رأی مردم حق‌الناس تلقی شود باید نهاد‌ها مثل سال ۹۲ بی‌طرف عمل کنند.

کواکبیان در پایان خاطرنشان کرد: حزب مردم‌سالاری برای انتخابات سال آینده در راستای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عمل خواهد کرد٬ مگر این‌که لیست واحدی شکل نگیرد و ما مجبور باشیم مثل سال ۹۰ لیست مجزا دهیم. معتقدیم ۳۰ درصد مجلس آینده باید به جوانان و ۱۰ درصد آن به زنان برسد. همچنین طرح استانی شدن انتخابات را به خاطر نقش پررنگی که به احزاب می‌دهد ترجیح می‌دهیم.

کد N700253