بازرسان سوانح هوایی اندونزی:

سقوط هواپیمای مالزی تنها ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه طول کشید

سیاسی

هواپیمای مالزی در عرض ۳۰ ثانیه حدود پنج کیلومتر کاهش ارتفاع داشته است و پس از برخورد به آب منفجر شده است.

بازرسان سوانح هوایی اندونزی امروز -پنجشنبه- جزئیات بیشتری از سقوط پرواز QZ۸۵۰۱ مالزی را منتشر کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، بازرسان سوانح هوایی اندونزی امروز گفتند که سقوط هواپیما تنها سه دقیقه و ۲۰ ثانیه طول کشیده است.

بازرسان همچنین اعلام کردند که هواپیمای مالزی در عرض ۳۰ ثانیه حدود پنج کیلومتر کاهش ارتفاع داشته است و پس از برخورد به آب منفجر شده است.

مسئولان بازرسی سوانح هوایی اندونزی با اعلام این‌که هواپیما در ارتفاع ۳۲ کیلومتری پرواز می‌کرده است، گفتند که خلبان درخواست افزایش ارتفاع تا ۳۸ کیلومتر را داده بود.

بازرسان سوانح هوایی اندونزی در تلاش هستند تا علت سقوط پرواز ۸۵۰۱ مالزی را در میان پروازهای دیگری که در هوای طوفانی‌‌ همان روز بدون مشکل به راه خود ادامه داده‌اند، بیابند.

در همین حال، «ماردجونو سیسووسووارنو» بازرس کمیته امنیت حمل و نقل هوایی گفت که در زمان وقوع حادثه، کمک خلبان که سمت راست کابین خلبان می‌نشیند و جانشین خلبان محسوب می‌شود، هواپیما را هدایت می‌کرده است.

ماردجونو با اعلام اینکه «رمی پلسل» کمک خلبان بوده است، گفت که کاپیتان «ایریانتو» ۵۳ ساله تلاش کرده است تا زمانی که هواپیما شروع به تکان‌های شدید کرده است، کنترل هواپیما را از اختیار پلسل خارج کند.

بازرسان سوانح هواپیمایی اندونزی با اعلام این‌که تمام خدمه پرواز مالزی دارای کارت سلامت و گواهینامه صلاحیت بوده‌اند، گفتند که هواپیما در زمان بلند شدن از زمین از لحاظ فنی در شرایط استاندارد بوده است.

مقام‌های اندونزی اخیرا اعلام کردند که هواپیمای مالزی در زمان بلند شدن از زمین به ناگاه اوج گرفته و سپس تعادل خود را حفظ کرده است.

تاکنون جسد ۷۲ نفر از ۱۶۲ سرنشین هواپیما از آب دریا بیرون آورده شده است.

هنوز علت دقیق سقوط هواپیما مشخص نشده است.

کد N700252