سردار نقدی در جمع فرماندهان بسیج اسلامشهر و بهارستان:

رفتار آمریکا نشان می‌دهد این کشور شدیداً محتاج تفاهم با ایران است

سیاست داخلی

امروز دشمن به دنبال این است تا ایمان و اعتماد به نفس ملت ما را ضعیف کند که برخی هم در داخل با پیروی از دشمن تلاش می کنند شعار «ما نمی توانیم» را جا بیاندازند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز دشمن به دنبال این است تا ایمان و اعتماد به نفس ملت ما را ضعیف کند که برخی هم در داخل با پیروی از دشمن تلاش می کنند شعار «ما نمی توانیم» را جا بیاندازند.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع بسیجیان، فرماندهان پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج اسلامشهر و شهر جدید بهارستان در سالن فجر اسلامشهر با گرامیداشت فرارسیدن ایام الله دهه فجر، گفت: در این ایام باید به درستی دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی تبیین و برای نسل های بعد از انقلاب توضیح داده شود که قبلاً کجا بودیم و اکنون به کجا رسیده ایم.

وی انقلاب اسلامی را منشاء حرکت های آزادیبخش جهان و بیداری اسلامی دانست و اظهار داشت: امروز این گوهر تابناک در جهان نماد مبارزه با استکبار و ظلم و طاغوت است.

سردار نقدی به وضعیت مردم در قبل از انقلاب اشاره کرد و افزود: در حالی که روزانه با یک سوم جمعیت فعلی بیش از شش میلیون بشکه نفت صادر می کردیم اما اطراف پایتخت را حلبی آبادها احاطه کرده بود، اکثر جمعیت در بی سوادی مطلق بودند، روستاهای کشور از ابتدایی ترین خدمات از جمله جاده، آب، برق و تلفن بی بهره بودند و به دلیل کمبود پزشک از هند و بنگلادش دکتر وارد می کردیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با این حال اگر کسی کوچکترین نقد و مخالفتی را علیه دستگاه حاکم بیان می کرد باشدیدترین وضعیت با او برخورد می شد. از نمونه های آن آیت الله غفاری بود که به دلیل حمایت از حضرت امام، سرش را با مته سوراخ کردند یا آیت الله سعیدی که پاهایش را در روغن داغ گذاشتند و یا شهید رجایی و باهنر که آنها را برهنه روی بخاری داغ قرار می دادند؛ بسیاری را این چنین شکنجه کرده و به شهادت رساندند و بسیاری را سال ها در زندان محبوس کردند.

وی با بیان اینکه در آن روز آمریکا، نفت و شوروی، گاز کشور را به یغما برده و با تمام قدرت از آن رژیم منحوس دفاع می کردند، ابراز داشت: با این همه خفقان و شکنجه و زندانی، این کشورهایی که امروز مدعی حقوق بشر هستند حتی یک بیانیه حقوق بشری علیه رژیم منحوس شاه صادر نکردند.

جانشین فرمانده کل سپاه، نفوذ آمریکا را بر دستگاه حاکم رژیم پهلوی یادآور شده و تاکید کرد: ارتش ایران که دربست در اختیار آمریکایی ها بود و سایر دستگاه ها و نهادهای حکومتی نیز توسط مستشاران آمریکایی اداره می شد و این آمریکایی ها بودند که در هر امری تصمیم نهایی را می گرفتند و دولت بازیچه ای بیش نبود و هر کس که ساز مخالف را کوک می کرد به سرعت عزل می شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به پیشرفت ها و موفقیت های نظام اسلامی در دوره سی و شش ساله بعد از انقلاب اسلامی، بیان کرد: علی رغم هم دشمنی ها، فشارها، تحریم ها و کارشکنی های دشمنان بویژه آمریکا علیه ملت ایران، پیشرفت های بسیاری در عرصه های علمی، اقتصادی، کشاورزی، صنعتی، اجتماعی، سیاسی، نظامی، فرهنگی، امنیتی و... نصیب ملت شده و این ملت تبدیل به الگویی بی بدیل برای ملت های آزادی خواه در جهان شده است.

نقدی با بیان اینکه ملت ایران با حفظ عزت و استقلال در مقابل همه مستکبران عالم ایستادگی و هر روز بر پیشرفت های خود می افزاید، گفت: امروز ملت ایران در جهان بیشترین شتاب علمی را به خود اختصاص داده است گرچه در مدیریت جدید، این شتاب کاهش پیدا کرده که این نقص باید رفع شود.

وی دلیل این موفقیت ها را اولاً «پیروی از اسلام و ایمان به خدا» و ثانیاً «خودباوری و تکیه بر ظرفیت های و توان داخلی» دانست و تصریح کرد: باید قدر این موفقیت ها را دانست چراکه امروز دشمن به دنبال این است تا ایمان و اعتماد به نفس ملت ما را ضعیف کند که برخی هم در داخل با پیروی از دشمن تلاش می کنند شعار «ما نمی توانیم» را جا بیاندازند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: ملت ما با دست خالی بر آمریکای سی و پنج سال پیش غلبه کرد، آمریکایی که آن روزها محبوبیت و قدرتش در جهان صدها برابر امروز بود در حالیکه امروز ملت ایران با این همه قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی به راحتی می تواند در برابر این مترسک پوشالی از آمریکا که از قدرت آن روز مانده، پیروز شود.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: امروز این آمریکاست که به شدت به دنبال توافق با ایران است و تحلیل و ترجمه رفتار آمریکا نشان می دهد که این کشور شدیداً محتاج تفاهم است.

 

کد N700071