با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود؛

افتتاح دو شبکه برای ارتباط نخبگان و سیاست‌گذاری عمومی

دولت

همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فارابی،از تارنمای «شبکه مطالعات سیاستگذاری عمومی»و «شبکه اتاق فکر استان‌ها» با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهند شد.

همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فارابی،از تارنمای «شبکه مطالعات سیاستگذاری عمومی»و «شبکه اتاق فکر استان‌ها» با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهند شد.

به گزارش ایلنا، تارنمای «شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی» که توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری طراحی و اجرا شده، با هدف افزایش مشارکت نخبگان کشور در سیاست‌گذاری عمومی و ارتقای سطح گفت‌وگوی اجتماعی برای افزایش کارآمدی و کیفیت سیاست‌های عمومی کشور راه‌اندازی شده است. این شبکه در هفت حوزه شامل محیط زیست،اقتصاد،فرهنگی و اجتماعی،بهداشت و سلامت،سیاست داخلی،سیاست خارجی،علم، فن آوری و نو آوری، فعالیت کرده و انواع متون سیاستی در این حوزه‌ها را منتشر می‌کند.

بخشی از این تارنما به انتشار متون تولید شده توسط «شبکه اتاق فکر استان‌ها» اختصاص دارد. اتاق فکر استان‌ها در همه استان‌های کشور و با همکاری مرکز بررسی‌های استراتژیک و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه‌های مادر استان‌ها راه‌اندازی شده است. این شبکه در پی جلب مشارکت نخبگان استان‌ها در گفت‌وگوی ملی و استانی برای بررسی مسائل و ارائه راه‌حل‌هاست.

پیش از این رئیس‌جمهور در چندین سخنرانی از نخبگان کشور خواسته بود تا وارد گفت‌وگو و بررسی درباره مسائل کشور و ارائه راه‌حل‌ها شوند. راه‌اندازی هر دو شبکه در راستای فراهم کردن زمینه‌ای برای عملی شدن این خواسته رئیس‌جمهور و افزایش تعامل جامعه، دانشگاه و دولت صورت گرفته است.

«شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی» که به اختصار شمس نام‌گذاری شده، و شبکه اتاق فکر استان‌ها روز شنبه 11 بهمن 1393 در مراسم پایانی جشنواره فارابی با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح خواهد شد. جزئیات بیشتر درباره ساختار و عملکرد این دو شبکه بعد از افتتاح و با دعوت از رسانه‌ها به مرکز بررسی‌های استراتژیک صورت خواهد گرفت.

کد N700030