داعش به دنبال ایجاد امارت در لبنان به سرکردگی احمد الاسیر

سیاسی

منابع امنیتی از طرح داعش برای اعلام امارت خود در لبنان به سرکردگی احمد الاسیر،تروریست سلفی فراری در این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری تیار، منابع امنیتی لبنان اعلام کردند که تشکیلات تروریستی داعش به زودی ایجاد امارت خود را در لبنان اعلام خواهد کرد و احمد الاسیر، سلفی تندرو را به عنوان امیر آن تعیین می‌کند.

این منابع در ادامه افزودند که داعش برای انجام عملیات نظامی و نه فقط امنیتی در لبنان برنامه ریزی می‌کند چرا که می‌خواهد دایره نفوذ جغرافیایی خود را گسترش دهد.

نیروهای داعش از نیروهای تروریستی در شمال سوریه خواسته‌اند تا برای تحقق این امر به آنها کمک کنند.

نیروهای امنیتی لبنان با ارسال پیامی اعلام کرده‌اند که احمد الاسیر تروریست فراری در این کشور خود را به زودی به عنوان امیر امارت داعش در لبنان معرفی خواهد کرد.

الاسیر از حدود دو سال قبل در لبنان خود را مطرح ساخته و با مواضع شدید خود علیه نظام سوریه و حزب‌الله شناخته شده است، اما هیچ گاه به محبوبیت مردمی گسترده‌ای دست نیافت.

در پی حمله حامیان الاسیر به یک ایست نظامی در 23 ژوئن، درگیری‌های شدیدی میان ارتش و افراد مسلح صورت گرفت و این درگیری‌ها که 24 ساعت ادامه داشت، با کنترل نیروهای ارتش بر مقر امنیتی الاسیر در منطقه عبرا در نزدیکی صیدا، بزرگترین شهر جنوب لبنان پایان یافت که در این درگیری‌ها 18 نظامی و 11 فرد مسلح کشته شدند.

پیشتر دادستان کل لبنان اجرای حکم اعدام علیه احمد الاسیر، مبلغ تندروی سلفی و فضل شاکر، معاون وی را خواستار شده بود.

انتهای پیام

کد N699952