اعتراف فرمانده داعش: منابع مالی ما از درون آمریکا تأمین می‌شود

آمريكا,داعش

یوسف السلفی که گفته می‌شود یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش است پس از بازداشت به آژانس‌های اطلاعاتی پاکستان اعتراف کرده منابع مالی این گروه از سوی آمریکا تامین می‌شود.

یوسف السلفی که گفته می‌شود یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش است پس از بازداشت به آژانس‌های اطلاعاتی پاکستان اعتراف کرده منابع مالی این گروه از سوی آمریکا تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، السلفی به همراه دو تن دیگردر 22 ژانویه و در منطقه لاهور پاکستان بازداشت شدند.

در همین حال به گفته یکی از منابع آگاه که خواسته نامش فاش نشود، در جریان تحقیقات یوسف السلفی افشا کرد که شخص او برای ایجاد این سازمان تروریستی در پاکستان و عضوگیری از آمریکا منابع مالی دریافت می‌کرده است.

السلفی همچنین اعتراف کرده است که وی برای اعزام افراد به سوریه عضوگیری و حدود 600 دلار برای هر نفر دریافت می‌کرده است. وی همچنین به همکاری یک فرد دیگر که ظاهراً امام جماعت مسجدی در پاکستان است، اعتراف کرده است.

این منبع آگاه در ادامه اظهاراتش درباره السلفی عنوان کرد: آمریکا تاکنون فعالیت‌های داعش را محکوم کرده اما متاسفانه نتوانسته جلوی پول‌هایی را که از آمریکا برای کمک به این گروه فرستاده می‌شوند، بگیرد.

با این حال همچنان مشخص نیست که این مبالغ و سرمایه‌ها دقیقا از چه مکانی در آمریکا تامین می‌شوند.

در همین حال یک منبع اطلاعاتی در پاکستان طی مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد: بله این مساله صحت دارد و به همین دلیل هم بارها در رسانه‌های محلی و حتی در کریدورهای دیپلماتیک بین پاکستان و آمریکا مطرح شده است.

به گفته این منابع این مساله حتی در سفر اخیر جان کری، وزیر خارجه آمریکا به پاکستان مطرح شده است.

یکی از این منابع در این باره گفت: این مساله همچنین با ژنرال لوید آستین، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا طی سفر اخیرش به اسلام‌آباد مطرح شد.

پیش از این منبعی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز مدعی شده بود که السلفی یک پاکستانی- سوری است و پنج ماه پیش از طریق ترکیه به پاکستان آمده و یک گروه داعشی را در این کشور فعال کرده است.

انتهای پیام

کد N699929