ثمینی:

دستگاه های خراسان شمالی در برنامه های دهه فجر نقش نظارتی داشته باشند

سیاسی

بجنورد- فرماندار شهرستان بجنورد با تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: در این زمینه دستگاه های اجرایی می بایست تنها نقش هماهنگ کننده و نظارتی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی صبح پنج شنبه در دومین نشست ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان بجنورد با تأکید بر این که برنامه های دهه فجر در مرکز خراسان شمالی باید با محوریت مردم و مساجد برگزار شود، اضافه کرد: انقلاب متعلق به مردم بوده و نظام جمهوری اسلامی نیز بر محور مردم استوار است بر این اساس می بایست اجرای برنامه های ملی و مذهبی در آن نیز با سکانداری و محوریت مردم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: در این زمینه لازم است ضمن استفاده از توان طبقات و اقشار مختلف، انجام فعالیت های مربوط به بزرگداشت ایام الله دهه فجر به مردم واگذار شود.

به گفته ثمینی افزون بر دهه فجر و جشن های انقلاب، در سایر مناسبت ها و نیز اموری همچون مسائل اقتصادی هم می بایست مردم دخالت داده شوند و دولت تنها نقش هماهنگ کننده و نظارتی داشته باشد.

وی با اشاره به این که استفاده از توان و ظرفیت مردم در بخش های مختلف همیشه نتایج مناسب و درخشانی به بار آورده است، تصریح کرد: در دهه فجر امسال هم باید برنامه ها با محوریت مساجد، آموزشگاه ها، بازاریان، دانشگاه ها و طلاب انجام شده و دستگاه ها نیز وظیفه دارند برنامه ها و مجریان امور را پشتیبانی کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به اجرای دو مراسم محوری در روزهای ۱۲ و ۲۲ بهمن در بجنورد، اظهار کرد: دوازدهم بهمن ماه در یکی از میادین مرکزی هر یک از شهرها و بخش های استان مراسم نمادین ورود و گلباران تمثال حضرت امام(ره) برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدعلی سالاری افزود: اجرای گروه سرود ۱۳۵۷ نفری از دانش آموزان، سخنرانی یکی از مسئولان استانی، به صدا درآمدن گلبانگ انقلاب راس ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه، تجدید پیمان با شهدا با حضور در مزار شهیدان حسن آبادی و حصاری، اجرای ۳۰۰ عنوان برنامه در آموزش و پرورش، افتتاح ۱۵۹ پروژه در ۸۰ روستا، اجرای ۶۰ برنامه قرآنی در سطح استان، دیدار با امام جمعه بجنورد و ... از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این ایام در بجنورد و سایر شهرستان های خراسان شمالی محسوب می شوند.