نماینده خرم‎آباد در مجلس:

بودجه تبدیل به قانونی عمل‎گرا شود

مجلس شوراي اسلامي,بودجه,بودجه 94

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی بر تبدیل بودجه به قانونی عمل‎گرا تأکید کرد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، اظهار کرد: تلاش‎های زیادی صورت گرفته که به اقتصاد مقاومتی توجه شود اما متأسفانه تاکنون آنچنان که باید و شاید این امر محقق و ممکن نشده است، چراکه هنوز یکی از پایه‎های بودجه‎ای کشور نفت است و بهای آن برای سال آینده مشخص نیست.

وی اضافه کرد: در برابر این مساله حدود 70 تا 80 میلیارد تومان از بودجه با توجه به نفت و فرآورده‎های مربوط به آن دیده شده که رقم بسیار بالایی در بودجه عمومی کشور است. یکی دیگر از بحث‎هایی که می‎توانست نقطه قوت باشد و در شرایط فعلی خیلی نمی‎توان بر روی آن تمرکز کرد چون امکان تحقق ندارد، مالیات است.

آقامحمدی تصریح کرد: مالیات‎ها برای سال آینده حدود 25 درصد افزایش یافته که با توجه به رکود اقتصادی و اینکه چرخ تولیدگر متوقف شده است، نمی‎توان به تحقق آن خیلی امیدوار بود.

نماینده مردم خرم‎آباد با بیان این‌که «از جنبه درآمدهای اختصاصی دولت هم اما و اگرهایی است» ادامه داد: البته لایحه بودجه هنوز در مجلس است و روند تصویب آن انجام نشده و نمایندگان درگیر این مساله و ارایه نقطه نظرات خود به کمیسیون‎های تلفیق و تخصصی هستند تا در نهایت نشست‎های مشترک برگزار و نواقص برطرف شوند و بودجه تبدیل به قانونی عمل‎گرا شود.

وی تأکید کرد: اگر از سرمایه خودمان برای رونق اقتصادی استفاده کنیم می‎توانیم به اهداف موردنظر دست یابیم. به این طریق تکیه و تمرکز به منابع خارجی هم کمتر شده و نیز می‎توانیم از خروج سرمایه‎های ملی و خدادادی مانند نفت جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

کد N699683