اتحادیه اروپا تحریم‌ روسیه را شش ماه دیگر تمدید می‌کند

اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم‌هایی را که ماه مارس گذشته علیه روسیه به دلیل الحاق شدن شبه جزیره کریمه به این کشور اعمال کرد تا شش ماه دیگر تمدید کرده و به فهرست افراد روسی که تحریم شدند، مقامات جدیدی را اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس پیش‌نویس نتایج نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا که قرار است فردا (پنج شنبه) در بروکسل برگزار شود، چنین تصمیمات از سوی اتحادیه اروپا گرفته شده و قرار است برخی تدابیر جدید علیه روسیه نیز تدارک دیده شوند.

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است فردا به منظور مذاکرات اضطراری برای بررسی مساله تشدید درگیری‌ها در اوکراین نشستی را داشته باشند.

در پیش‌نویس نتایج این نشست که به دست خبرگزاری رویترز رسیده، آمده است: شورای اروپا با توجه به وخامت وضعیت در اوکراین موافقت می‌کند تا تدابیر محدودکننده‌ای(تحریم) که علیه اشخاص و نهادها در روسیه به دلیل تهدید و تضعیف حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در مارس 2014 اتخاذ شده و چندی بعد به روزرسانی شدند، تا سپتامبر 2015 ادامه یابند.

همچنین در این پیش‌نویس نوشته شده است: شورای اروپا از بخش اقدام خارجی اروپا (EEAS) و همچنین کمیسیون اروپا می‌خواهد تا در عرض یک هفته طرحی پیشنهادی را به منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزودن گزینه‌های بیشتر به فهرست تحریم‌شدگان ارائه کنند.

در ادامه این پیش‌نویس نوشته شده است: شورای اروپا همچنین از نزدیک وضعیت در اوکراین را دنبال خواهد کرد و مطابق با وضعیت دست به اقدام خواهد زد. این شورا خواهان اقدامات تدارکاتی بیشتر کمیسیون و بخش اقدام خارجی اروپا درخصوص اقدام مناسب علیه وضعیت اوکراین به ویژه در زمینه تدابیر محدودکننده (تحریم) بیشتر است.

در تاریخ 17 مارس 2014 اتحادیه اروپا 21 مقام روسیه را در فهرست ممنوعیت صدور روادید و انسداد دارایی‌ها به دلیل ایفای نقش در الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه قرار داد.

انتهای پیام

کد N699466