پارلمان روسیه به دنبال محکوم کردن اتحاد آلمان شرقی و غربی

رییس مجلس دومای روسیه از یکی از کمیته های پارلمان این کشور خواسته تا طرح پیشنهادی محکوم کردن اتحاد آلمان شرقی و غربی درسال 1990 را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سرگئی ناریشکین، رییس مجلس دومای روسیه چند روز پیش در جریان سخنرانی در مجمع پارلمان اروپا با انتقادات گسترده ای از بابت اقدام مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه روبرو شد.

خبرگزاری های روسیه گزارش دادند، نیکولای ایوانوف، نماینده حزب کمونیست روسیه در مجلس دومای این کشور امروز(چهارشنبه) پیشنهاد داد این مجلس قطعنامه ای را به منظور محکوم کردن آن چه که او الحاق آلمان شرقی در سال 1990 خواند تصویب کند.

ایوانوف در حمایت از این پیشنهاد گفت که الحاق آلمان شرقی و اتحاد دو آلمان بر خلاف الحاق شبه جزیره کریمه بدون هیچ گونه همه پرسی و توسل به رای مردم انجام شد.

در تاریخ سه اکتبر 1990 مذاکرات میان آلمان شرقی و غربی و همچنین قدرتهای خارجی شامل اتحاد جماهیر شوروی منجر به تصویب معاهده اتحاد آلمان و اعطای رسمی حاکمیت کامل به آلمان شد.

سرگئی ناریشکین پس از طرح این پیشنهاد، از یکی از کمیته های مجلس دوما خواست تا پیش از به رای گذاشتن طرح ایوانوف آن را بررسی کند.

انتهای پیام

کد N699430