شب گذشته صورت گرفت؛

حضور وزیر اطلاعات در شب شعر حضرت عبدالعظیم(ع)

دولت

به برکت این امام‌زادهٔ واجب التعظیم، علمای بزرگ و ارزشمندی هم چون ثقه الاسلام کلینی و ابوالفتوح رازی و افراد دیگر از این سرزمین برخاستند و همگی به برکت وجود این امام‌زادهٔ بزرگوار و آثار و میراث علمی او می‌باشد.

وزیر اطلاعات شامگاه سه‌شنبه ۷/۱۱/۹۳ در همایش شب شعر و بزرگداشت سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام که با شرکت مداحان و شاعران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در محل سالن همایش‌های آستانه مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شده بود، حضور یافتند.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات٬ سیدمحمود علوی در این همایش ضمن تبریک و گرامیداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی و امام حسن عسگری علیهم‌السلام و دهه فجر انقلاب اسلامی، طی سخنان کوتاهی، حضرت عبدالعظیم حسنی را به عنوان یک فقیه و محدث عصر و زمان خود دانست که نقشی بسیار ارزنده در پیوند بین شیعیان و حضرت امام هادی علیه‌السلام ایفا می‌نمودند.

وی افزود: حضرت عبدالعظیم حسنی از چهره‌های درخشان علم و فقاهت و فضیلت است و برای ما یک الگوی سازنده است.

وزیر اصلاعات اضافه کرد: در سال‌های آغازین امامت امام هادی علیه السلام که حضرت در سنین جوانی بودند، عبدالعظیم حسنی سن و سالی بالای ۵۰ داشت اما در برابر ولایت امر مسلمین دارای تبعیت بود و عقاید خود را با امام عصر خویش که فاصله زیادی با وی داشت عرضه می‌کرد و با خط کش امامت و ولایت آن‌ها را می‌سنجید که این بسیار ارزنده است و اینها برای ما درس آموزنده‌ای است که در برابر ولایت تبعیت نماییم و مسئله سن و سال و عنوان و امثال اینها در این زمینه جایگاهی ندارد.

علوی وجود حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام را برای شهرری افتخاری بزرگ برشمرد و گفت: به برکت این امام‌زادهٔ واجب التعظیم، علمای بزرگ و ارزشمندی هم چون ثقه الاسلام کلینی و ابوالفتوح رازی و افراد دیگر از این سرزمین برخاستند و همگی به برکت وجود این امام‌زادهٔ بزرگوار و آثار و میراث علمی او می‌باشد.

وی ضمن قدردانی از متولیان برگزاری همایش شب شعر و نو پردازی‌های انجام شده در این زمینه گفت: به موقعیت ایام تودهنی شعرای عزیزمان به دهان یاوه‌سرایانی که به محضر رسول گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله اسائه ادب کردند و می‌خواستند به تصور خودشان به قدر و منزلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که روز به روز در جهان درخشان‌تر و بیشتر می‌شود آسیب برسانند غافل از اینکه با این حرکت، تنها خودشان را حقیر‌تر می‌کنند.

در پایان این مراسم که تا پاسی از شب به طول انجامید، باحضور وزیر اطلاعات، از تعدادی از مداحان و پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

هم چنین در این مراسم برخی از شاعران و مداحان صاحب نام در مناقب حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام به مدیحه سرایی پرداختند.

کد N699272