رئیس سازمان دارالقرآن:

تخلق قرآنیان به اخلاق قرآنی سبب تأثیر آنها بر مردم می‌شود

قرآن کريم,سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به این‌که «همه مردم نمی‌توانند قاری و حافظ شوند» تأمین فوری‌ترین نیاز قرآنی مردم را نیازمند ایجاد هماهنگی بین کارکرد قرآن و فعالان قرآنی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهدی قره‌شیخلو در آیین افتتاحیه مسابقات دارالقرآن امام‌ علی(ع) طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: در آستانه سی‌و‌ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب خصوصاً شهدای هفتم تیر که در همین مکان به فیض شهادت رسیده‌اند را گرامی می‌داریم.

وی این مسابقات را مسابقاتی کاملاً مردمی بیان کرد و گفت: ویژگی این رقابت‌ها این است که هیچ نهاد دولتی و شبه دولتی در آن دخیل نیست و یک مجموعه مردمی که توسط یک خیر پشتیبانی می‌شود برگزار کننده مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) است.

قره‌شیخلو با اشاره به وجود ظرفیت عظیم در بین مردم برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی گفت: در کشور ما مردم در ماه محرم صدها میلیارد تومان برای عزاداری سیدالشهدا(ع) هزینه می‌کنند، من همیشه می‌گویم که مردم ما این ظرفیت را دارند که در ماه رمضان برای قرآن هم این‌گونه هزینه کنند.

رئیس سازمان دارالقرآن، دارالقرآن امام علی(ع) را الگوی خوبی برای ورود خیرین به کارهای قرآنی دانست و گفت: این دارالقرآن الگوی خوبی برای کسانی است که متمکن هستند تا مال و ثروت خود را در راه قرآن هزینه کنند، این کار تجارتی است که زیان ندارد و همه‌اش مغفرت است.

وی با اشاره به ضرورت توجه اهالی قرآن به اخلاق قرآنی گفت: اهالی قرآن باید توجه داشته باشند که کارکرد قرآن هرچه است و باید کارکرد آنها هم همان باشد یعنی اگر قرآن باعث هدایت می‌شود اهل قرآن هم باید اینگونه باشند، جامعه ما امروز به شدت نیازمند آشنایی با مفاهیم و جان قرآن است، برگزاری مسابقه و تلاوت خوب است اما به شرطی که در مسیر صحیح باشد و اهالی قرآن خودشان در درجه اول متخلق به اخلاق قرآنی باشند در این صورت اگر کسی چند روز با ما همنشین باشد نمی‌تواند احساس کند که ما بویی از قرآن نبرده‌ایم.

وی با اشاره به ضرورت ترویج مفاهیم قرآن در بین مردم گفت: درصد کمی از مردم ظرفیت قاری و حافظ شدن قرآن را دارند اما همه مردم به مفاهیم و نسخه‌های شفابخش قرآنی نیاز دارند، زیرا باید این مفاهیم را در زندگی استفاده کنند پس امید است خداوند به همه ما توفیق دهد همان‌گونه که در حوزه قرائت و حفظ قرآن کار می‌کنیم خودمان عامل به قرآن باشیم و بر مردم هم تأثیر بگذاریم.

انتهای پیام

کد N699227