ژنرال‌های آمریکایی: سیاست اوباما شکست خورده است

پرسنل بازنشسته ارتش آمریکا در نشست سنا اعلام کردند، بی‌برنامگی کاخ سفید موجب شده است تا تلاش‌ها برای مقابله با گروه‌های افراطی در خاورمیانه به شکست بینجامد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، ژنرال جک کین، ژنرال جیمز ماتیس و ویلیام فالون روز سه‌شنبه در مقابل کمیته جدید نیروهای مسلح سنا به ایراد سخن پرداختند و این اولین باری بود که کهنه سربازانی از جنگ‌های عراق و افغانستان از جمله سناتور جمهوری‌خواه جونی ارنست از ایالت آیووا در جلسه حاضر می‌شد.

پرسنل بازنشسته ارتش آمریکا اعلام کردند، بی‌برنامگی کاخ سفید تلاش‌ها در خاورمیانه را با شکست رو به رو می‌کند و یکی از ژنرال‌ها تاکید کرد که سیاست "شکست خورده" موجب شده است که از زمان روی کار آمدن باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا رشد القاعده چهار برابر شود. در جریان نشست، سناتورها در خصوص روند پیشرفت دیپلماسی دولت اوباما درباره مقابله با تروریست‌های عراق و سوریه و نیز جنگ در افغانستان سوالاتی را مطرح کردند.

ژنرال کین به قانونگذاران گفت که به‌رغم تلاش‌ها برای شکست دادن القاعده این گروه طی چند سال گذشته به شدت رشد کرده است.

وی اظهار کرد: همانطور که روی نقشه مشاهده می‌کنید، القاعده و گروه‌های وابسته به آن به برخی کشورها نفوذ کرده‌اند و تسلط بر چندین کشور دیگر را آغاز کرده‌اند. در حقیقت القاعده طی پنج سال گذشته چهار برابر شده است.

این ژنرال آمریکایی افزود: داعش پیامد طبیعی القاعده در عراق است که سال 2009 در عراق شکست خورد. پس از خروج نیروهای آمریکایی از عراق در سال 2011، داعش به عنوان یک سازمان تروریستی در عراق ظهور کرد و در سال 2012 وارد سوریه شد. آیا شما می‌توانید به نقشه مقابلتان نگاه کنید و بگویید که این سیاست و استراتژی آمریکا کارآمد است؟ آیا شما می‌بینید که القاعده در حال فرار باشد؟ بدون شک سیاست ما شکست خورده است.

انتهای پیام

کد N699078