واعظی در پاسخ به خبرنگار ایلنا:

از پهنای باند خودمان به اینترنت عراق کمک می‌کنیم

دولت

دادن پهنای باند اینترنت به کشور عراق در تضاد با افزایش پهنای باند در در کشور نیست و در این رابطه لزومی ندارد که ما خودمان پهنای باند تولید کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دادن پهنای باند اینترنت به کشور عراق در تضاد با افزایش پهنای باند در کشور نیست.

محمود واعظی در پایان جلسه هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا٬ مبنی بر اینکه علیرغم پهنای باند پایین ایران، چگونه می‌توانیم به کشور عراق کمک کنیم٬ گفت: یک وجه بحث در این خصوص مربوط به ترانزیت است که خوشبختانه ما در آن سرمایه‌گذاری خوبی کرده‌ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: کشورهایی که از نظر جغرافیایی شرایط ویژه‌ای دارند می‌توانند در ترانزیت‌های مختلف از جمله صوت و دیتا موثر باشند، این از نظر سیاسی و اقتصادی به نفع کشورها است.

واعظی افزود: دادن پهنای باند اینترنت به کشور عراق در تضاد با افزایش پهنای باند در در کشور نیست و در این رابطه لزومی ندارد که ما خودمان پهنای باند تولید کنیم.

وی تصریح کرد: می‌توانیم پهناهای باند عرصه های بین‌المللی را از طریق خطوطی که از ایران می‌گذرد٬ به عراق بدهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با این حال با توجه به حجم بالای روابط ایران و عراق می‌توانیم حتی از پهنای باند خودمان هم به این کشور بدهیم. اما این به این معنی نیست که از اینترنت مردم خودمان کم خواهیم گذاشت. شرایط دو مسئله کاملا از یکدیگر جداست.

کد N698976