رئیس دادگاه انقلاب یزد:

احیای پلیس قضایی در احقاق حقوق افراد تاثیرگذار است

رئیس دادگاه انقلاب یزد گفت: تشکیل پلیس قضایی در احقاق حقوق افراد و روند تحقیق و تشکیل پرونده‌های قضایی در تصمیم گیری نهایی نقش تاثیرگذاری دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمدرضا عرشیان اظهار کرد: احیای پلیس قضایی در حقیقت از افرادی که دارای آموزش‌های اختصاصی و ضروری در نحوه تحقیقات، کشف جرم و حفظ دلایل آموزش لازم دیده‌اند، استفاده می‌شود و این موضوع روند سرعت در کار‌ها را افزایش می‌دهد.

وی با بیان این‌که «در پلیس قضایی، تحقیقات از طریق افراد زبده و خاص صورت می‌گیرد» افزود: در وضعیت فعلی خلاء پلیس قضایی به صورت محسوس وجود دارد و احیای آن یک نیاز و ضرورت برای دستگاه قضایی به شمار می‌رود.

رئیس دادگاه انقلاب یزد با اشاره به این‌که «احیای پلیس قضایی فواید بسیاری را برای دستگاه قضایی دارد» خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم و مورد توجه در دستگاه قضا احقاق حق و اجرای صحیح عدالت در جامعه است و با احیای پلیس قضایی این امر قطعا محقق خواهد شد.

عرشیان گفت: دستگاه قضایی در مقابله با جرائم و برخورد قاطعانه با اشرار اهتمام ورزیده و با وجود کاستی‌ها در راستای اجرای عدالت تمام توان خود را بکار گرفته است.

انتهای پیام

کد N698930