۰
رئیس دادگاه انقلاب یزد:

احیای پلیس قضایی در احقاق حقوق افراد تاثیرگذار است

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس دادگاه انقلاب یزد گفت: تشکیل پلیس قضایی در احقاق حقوق افراد و روند تحقیق و تشکیل پرونده‌های قضایی در تصمیم گیری نهایی نقش تاثیرگذاری دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمدرضا عرشیان اظهار کرد: احیای پلیس قضایی در حقیقت از افرادی که دارای آموزش‌های اختصاصی و ضروری در نحوه تحقیقات، کشف جرم و حفظ دلایل آموزش لازم دیده‌اند، استفاده می‌شود و این موضوع روند سرعت در کار‌ها را افزایش می‌دهد.

وی با بیان این‌که «در پلیس قضایی، تحقیقات از طریق افراد زبده و خاص صورت می‌گیرد» افزود: در وضعیت فعلی خلاء پلیس قضایی به صورت محسوس وجود دارد و احیای آن یک نیاز و ضرورت برای دستگاه قضایی به شمار می‌رود.

رئیس دادگاه انقلاب یزد با اشاره به این‌که «احیای پلیس قضایی فواید بسیاری را برای دستگاه قضایی دارد» خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم و مورد توجه در دستگاه قضا احقاق حق و اجرای صحیح عدالت در جامعه است و با احیای پلیس قضایی این امر قطعا محقق خواهد شد.

عرشیان گفت: دستگاه قضایی در مقابله با جرائم و برخورد قاطعانه با اشرار اهتمام ورزیده و با وجود کاستی‌ها در راستای اجرای عدالت تمام توان خود را بکار گرفته است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.