آیت‌الله نوری‌همدانی:

نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی اقدامی حکیمانه بود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,نامه رهبري به جوانان

آیت‌الله نوری‌همدانی، نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی را دعوت به حقیقت دانست و گفت: این اقدام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کاری حکیمانه بود و به یقین تاثیرات خاص خود را در جوامع غربی خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی را بسیار مهم و حکیمانه خواند.

این مرجع تقلید با استناد به روایاتی، وظیفه عالمان دین را ارشاد مردم و تعلیم دادن دانست و تصریح کرد: نامه رهبر معظم انقلاب ثمری است از این که وقتی عالمی می‌بیند در جایی منکری در حال وقوع است تذکر می‌دهد و مردم را به حقیقت دعوت می‌کند.

وی با مقایسه نامه رهبر معظم انقلاب با نامه مرحوم حضرت امام(ره) به گورباچف، تاکید کرد: حضرت امام در آن نامه تاریخی و بسیار مهم خود، گورباچف را به حقیقت و اسلام دعوت کردند و فرمودند که از سرمایه‌داری به سمت غرب نروید و از چاله به چاه نیفتید که البته بدلیل عمل نکردن به این توصیه نیز همه دیدند که به چه سرنوشتی دچار شدند.

این مرجع تقلید با تاکید بر تبیین ابعاد مختلف نامه رهبر معظم انقلاب، یادآور شد: این نامه موجب تنبه و بیداری شد و به یقین ویژگی‌های خاصی دارد و تاثیرات خاص خود را خواهد گذاشت.

وی به بیان حدیثی از مولای متقیان حضرت علی(ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: بر اساس حدیث حضرت علی(ع) مردم دو دسته هستند، جاهل و عالم؛ خداوند از عالمان برای تعلیم و ارشاد مردم عهد گرفته است.

آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: اگر عالمی تبلیغ دین نکند موجب لعن خدای متعال قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N698779