سفیر ژاپن در اردن: ساجده الریشاوی به داعش تحویل داده خواهد شد

سفیر ژاپن در اردن اطمینان داد به زودی خبرهای خوبی از گروگان ژاپنی و خلبان اردنی منتشر خواهد شد.

سفیر ژاپن در اردن اطمینان داد به زودی خبرهای خوبی از گروگان ژاپنی و خلبان اردنی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، سفیر ژاپن در اردن و با اشاره به اینکه به زودی و تا ساعاتی دیگر اخبار خوبی از پرونده گروگان ژاپنی و خلبان اردنی که در اسارت گروه تروریستی داعش هستند، منتشر خواهد شد، گفت: ما اطلاعاتی در اختیار داریم که نشان می‌دهد ساجده الریشاوی به داعش تحویل داده خواهد شد.

پدر معاذ الکساسبه، خلبان اردنی که در اسارت داعش است در نامه‌ای خطاب به ملک عبدالله دوم از وی خواست، به هر شکلی که شده پسرش را بازگرداند.

پدر الکساسبه در گفت‌وگو با سایت سی ان ان گفت: این رژیم اردن و ائتلاف بود که پسرم را برای جنگ به خارج از مرزهای اردن فرستاد. ما با ائتلاف کاری نداریم. نقش ما تنها حفاظت از مرزهای اردن است اما ما در مناطق دیگری هم می‌جنگیم که جنگ ما نیست. بنابراین کسی که پسرم را برای نبرد به دیگر مناطق فرستاده باید به هر نحوی که شده پسرم را بازگرداند. ما تنها یک خواسته داریم و آن هم بازگشت معاذ به کشور در سلامت کامل است.

این پیام پدر الکساسبه پس از این منتشر شد که تشکیلات تروریستی داعش یک نوار ویدیویی از کنجی گوتو، گروگان ژاپنی منتشر کرد.

در این ویدئو اعلام شده اردن باید طی 24 ساعت آینده، ساجده الریشاوی را آزاد کنند و گرنه داعش گروگان ژاپنی و خلبان اردنی را اعدام خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N698766